You are currently viewing Praca prawnika w wielkim mieście

Praca prawnika w wielkim mieście

Każdy z nas wykonuje jakiś zawód. Jedni mają szczęście i wykonują taką pracę jaką chcieli wykonywać od samego początku. Inni muszą pracować w innych zawodach, gdzie ich wykształcenie od biega od tego. Ale nie warto narzekać  tylko wziąć się do pracy. Każda umożliwia nam zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. Ja mam jednak szczęście, gdyż pracuję jako prawnik.

Wymarzona praca prawnika

prawnik krakówOd kiedy pamiętam zawsze chciałam zostać prawnikiem. To było moje wielkie marzenie. Chyba zaraziłam się tym podczas oglądania różnych seriali prawniczych. Bardzo spodobała mi się walka o sprawiedliwość. Koleją rzeczy było to, że poszłam na studnia prawnicze. Bardzo się z tego cieszyłam, że udało mi się dostać do uczelni. Na jedno miejsce wtedy było kilka osób i trzeba było o nie walczyć. Przed przyjęciem na studia musieliśmy przejść szereg egzaminów kwalifikacyjnych, by móc dostać się na to miejsce. Na szczęście to mnie się udało. Ale miałam pewne zabezpieczenie. Wybrałam kilka uczelni, na które złożyłam papiery aplikacyjne. We wszystkich musiałam pisać testy. Do jednych się dostałam do innych się nie udało, ale miałam w czym wybierać. Prawnik kraków jest osobą, która ma dochodzić prawdy, bronić swojego klienta na sali sądowej, czy poza nią prowadzić jego sprawy. Jako prawnik mogłabym pracować w jakieś korporacji lub innej dużej firmie. Ale ja wolę pracować na swój rachunek, pomagać zwykłym obywatelom, nawet tym co ich nie stać. Nawet nie wiecie jakie to uczucie jak się pierwszy raz stoi na sali sądowej. To było niezwykłe doświadczenie i polecam je każdemu. Warto walczyć o swoje marzenia i dążyć do ich realizacji. Ja swoje spełniłam pracuję jako prawnik i pomagam innym dochodzenia sprawiedliwości. To miłe uczucie pomagać innym.

Wielu z nas pracuje w różnych zawodach. Dobrze jak pracuje się w takim zawodzie jakim się chce. Wtedy można realizować swoje cele. Mi udało się osiągnąć cel jaki postawiłam sobie w młodości, czyli zostać prawnikiem. Obecnie pracuje w kancelarii adwokackiej i prowadzę różne sprawy, nie wszystkie trafiają do sądu co jest sukcesem, gdyż sprawy załatwiane są polubownie.