You are currently viewing Popularny spray do dezynfekcji

Popularny spray do dezynfekcji

Jeszcze nigdy tak dużo się nie mówiło o odkażaniu rąk i różnych powierzchni jak teraz, kiedy żyjemy w ciągłym strachu przed zarażeniem koronawirusem. Groźne wirusy są w stanie przetrwać w różnych miejscach nawet przez kilkanaście dni.

Jak działają spray’e do dezynfekcji?

barbicide spray do dezynfekcjiOd zawsze najskuteczniejszym środkiem do walki z niebezpiecznymi wirusami było zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust oraz częste dezynfekowanie dłoni. Wirusy przedostają się do naszego organizmu najczęściej drogą kropelkową, czyli przez usta lub nos. Dlatego też tak ważna jest skuteczna dezynfekcja dłoni, na których gromadzi się mnóstwo niewidzialnych zagrożeń. Ręce często wkładamy do ust albo chociażby dotykamy twarzy skąd już niedaleka droga do zakażenia. Nie zawsze wystarcza mycie rąk wodą z mydłem, bo niektóre wirusy trzeba potraktować stanowczo przy pomocy alkoholu lub aktywnych substancji o działaniu neutralizującym. Barbicide spray do dezynfekcji jest jednym z lepszych preparatów o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym. Jest on dostępny w wersji do dezynfekcji rąk lub różnych powierzchni medycznych i niemedycznych. Ma tak dobrany skład, że skutecznie walczy ze wszystkimi bakteriami i wirusami oraz prątkami oraz jest bezpieczny dla skóry dłoni, ponieważ zawiera składnik nawilżający. Tego typu środki mogą być stosowane przez szpitale, przychodnie, sklepy, placówki edukacyjne czy nas samych, ponieważ są wysoce efektywne w walce z zagrożeniami. Możemy je kupić  w specjalistycznych sklepach ze środkami do dezynfekcji.

W dzisiejszych czasach odkażane są powierzchnie narażone na częsty kontakt z ludźmi, ponieważ to z nich często zbieramy groźne wirusy. Wystarczy kichnąć i nie wytrzeć dłoni, którą się zakrywało usta czy nos, aby roznosić zarazki na klamkach czy uchwytach w komunikacji miejskiej.