You are currently viewing Pompa hydrauliczna – regeneracja czy zakup nowej?

Pompa hydrauliczna – regeneracja czy zakup nowej?

 

Pompa hydrauliczna to urządzenie, które jest szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu jako główny lub pomocniczy element wyposażenia różnego rodzaju systemów i mechanizmów. Jej awarie nierzadko powodują ogromne szkody, dlatego konieczna okazuje się naprawa lub zakup nowej, jeśli wystąpi jakakolwiek poważna awaria. Co jednak zrobić? Bardziej opłaca się regeneracja, czy zakup nowej pompy?

Regeneracja pompy czy zakup nowej?

pompa hydrauliczna regeneracjaJedni są zwolennikami naprawiania uszkodzonego sprzętu, a inni od razu wolą kupić nowy egzemplarz, aby uniknąć kolejnych problemów. Prawda jest taka, że wszystko zależy od konkretnej sytuacji i trzeba najpierw przeanalizować okoliczności, aby zdecydować się na jedno ze wspomnianych rozwiązań. Jedno należy podkreślić szczególnie: jeśli w grę wchodzi pompa hydrauliczna regeneracja wydaje się doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy usterki nie są zbyt duże. Wówczas naprawa nie powinna być kosztowna i zapewni zadowalające efekty, czyli pompa wróci do wysokiej sprawności i nadal skutecznie będzie spełniać swoją funkcję w danym układzie. Zakup nowego urządzenia do transportowania cieczy jest konieczny zawsze w sytuacji, gdy awaria jest naprawdę poważna i nawet po regeneracji wyposażenie straci dużo na swojej pierwotnej wydajności. Trzeba jednak pamiętać, że kupno nowego egzemplarza pompy wiąże się z większym wydatkiem, dlatego warto do końca szukać możliwości regeneracji starej.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy lepiej regenerować, czy kupować nową pompę hydrauliczną. Wiele zależy od konkretnej sytuacji, dlatego należy dokładnie przyjrzeć się uszkodzonemu sprzętowi. Rozmiar usterek odgrywa decydującą rolę w kontekście wyboru właściwego rozwiązania. Regeneracja zawsze jest jednak tańsza, więc warto rozważyć ją w pierwszej kolejności.