You are currently viewing Pomocnik i wózek fryzjerski – sklep fryzjerski

Pomocnik i wózek fryzjerski – sklep fryzjerski

Każdy fryzjer i właściciel salonu fryzjerskiego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że salon nie mógłby funkcjonować gdyby nie różnego typu akcesoria, które są w salonie. Dzięki nim praca wydaje się łatwiejsza. Jeśli odwiedzimy pierwszy lepszy sklep fryzjerski to zauważymy, że istnieje naprawdę sporo rodzajów pomocników fryzjerskich. Są to tak zwane wózki fryzjerskie. Mają one za zadanie ułatwić pracę pracownikom salonów fryzjerskich.

Sklep fryzjerski partnerem salonu fryzjerskiego nie tylko na początku

 

sklep fryzjerskiFryzjer będzie wykonywał często kilka lub kilkanaście czynności w jednej chwili. Musi mu to zostać jak najbardziej ułatwione. Jeśli nie będziemy mieć specjalnego wózka fryzjerskiego to wówczas wszelkie prace zostaną utrudnione. Na wózek można położyć wszystko, co tylko zechcemy. Wózek fryzjerski jest skonstruowany w taki sposób, aby pomóc fryzjerowi w każdy możliwy sposób. Ma sprawiać mu również satysfakcję z zawodu, który wykonuje. Wózki fryzjerskie są narzędziami mobilnymi. Mają one przyczepione kółka.
Dzięki temu można go przemieszczać pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Można na wózku położyć wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy. Najczęściej na wózkach układa się takie rzeczy, które będą nam przydatne przy farbowaniu, stylizacji, układaniu, wykonaniu trwałej. Jeśli chodzi o górną półkę to pozwala ona na odkładanie miseczek do farb, farb, szczotek, suszarek, prostownicy, lokówki. Kupując wózek należy zwracać uwagę na to z jakich materiałów jest on wykonany. Jeśli będziemy mieć wózek plastikowy to wówczas należy wiedzieć, że jeśli położymy na niego gorącą prostownice to wówczas na pewno plastik się stopi. Lepiej zatem wybierać wózki, które są wykonane ze stali. Wówczas będziemy mieć pewność, że nic się z nimi nie stanie. Warto także kupować takie wózki, które będą miały różnego rodzaju dodatki.

Przede wszystkim warto kupić taki wózek, który będzie miał specjalne uchwyty do suszarek ręcznych. Zazwyczaj uchwyty tego typu montowane są z boku wózka. Większość wózków fryzjerskich posiada również szuflady. Czasami szuflady te mają dodatkowo przegródki na różnego rodzaju drobne akcesoria. Niektóre wózki mają również specjalne uchwyty, dzięki którym można podwiesić szufladę na czas pracy.