You are currently viewing Pomoc w kompletacji zamówień i ich realizacji – WMS

Pomoc w kompletacji zamówień i ich realizacji – WMS

Praca w magazynie jest bardzo skomplikowana, jeśli cały system nie jest skomputeryzowany. Obecnie praktycznie niemożliwe jest posiadanie dużego magazynu bez programu komputerowego, do którego można wprowadzać wszystkie dane.

Poprawa jakości obsługi klienta dzięki systemowi WMS

system wmsDzięki systemom WMS, czyli zarządzającym magazynami, można znacznie poprawić organizację pracy w magazynie. Dzięki systemowi każdy będzie wiedział, co robi i gdzie znajduje się konkretny przedmiot. Program pozwala na zwiększenie wydajności pracy. Tu pracownicy nie muszą tracić czasu na szukanie konkretnych produktów, ponieważ wystarczy, że sprawdzą to w systemie i od razu wiedzą, gdzie się kierować. Niezgodność dostaw z zamówieniami to główny problem firm, które nie mają skomputeryzowanych magazynów. Częste pomyłki sprawiają z kolei, że firma traci niepotrzebnie pieniądze. Można temu zaradzić, korzystając z systemu WMS. Taki system wms pozwala sterować wszystkimi zadaniami w magazynie. Dzięki systemowi można też zoptymalizować przestrzeń znajdującą się w magazynie. Można zastosować swoje własne algorytmy co do składowania konkretnych przedmiotów. Takie algorytmy bazują najczęściej na zaawansowanych obliczeniach statystycznych. Chodzi tu nie tylko o znaną analizę ABC, ale również badanie wskaźników efektywności magazynowania. Dla każdej firmy bardzo ważna jest jakość obsługi klienta.

Dzięki systemowi WMS można jak najbardziej podnieść tę jakość. Wszelkie zamówienia będą zawsze kompletne. Czas realizowania dostawy również będzie zredukowany. Wszystkie informacje na temat konkretnych produktów w magazynie będą znajdować się w systemie. Pracownicy firmy mogą łatwo sprawdzić, czy mają dany towar w magazynie. Klient nie musi czekać, ale może od razu zamówić towar, który znajduje się w magazynie i czeka na wysyłkę.