You are currently viewing Polecany system asekuracji poziomej

Polecany system asekuracji poziomej

Można zauważyć, że w ciągu ostatnich lat powstało bardzo wiele nowych budynków. Bardzo często są one wysokie i strzeliste. Buduje się także coraz więcej domów, fabryk, czy wielkich magazynów. Powstają także liczne zakłady produkcyjne. Wiele prac trzeba wykonywać na dużych wysokościach. Może się wydawać, że chodzenie po niemalże płaskim nie wymaga wcale wielkiej odwagi. Wymaga za to na pewno odpowiednich zabezpieczeń.

Charakterystyka systemu asekuracji poziomej

system asekuracji poziomejPraca w niektórych zawodach wymaga nie tylko odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia, ale także bardzo dobrego zabezpieczenia. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek musiał wykonywać prace na wysokościach. W ciągu ostatnich lat tacy specjaliści są bardzo poszukiwani, a ich zarobki są dużo wyższe niż w przypadku innych branży. W takiej pracy liczy się na pewno odwaga, odporność na stres, ale przede wszystkim jak najlepsza ochrona. Z wysokości łatwo jest spaść, dlatego potrzebny jest jak najlepszy system asekuracji poziomej. W jego skład wchodzą specjalne szelki, wytrzymałe linki, siatki i mocne elementy mocujące całą konstrukcję. System montuje się zanim rozpoczną się prace. Każda osoba, która będzie musiała wejść na dach, zostanie najpierw wyposażona w niezbędne elementy. Szelki są wykonane z tworzywa odpornego na rozerwanie. Stalowe linki o dużej elastyczności potrafią utrzymać bardzo duża masę. Nawet jeśli pracownik się przewróci, na pewno nie spadnie z wysokości. Taki system jest w dzisiejszych czasach wymagany na każdej większej budowie.

Faktem jest to, że podczas wykonywania niektórych prac niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie pracownika. Każda osoba wykonująca czynności na dużej wysokości, musi mieć specjalistyczny system zwiększający ochronę. Trzeba wybrać taki sprzęt, który posiada niezbędne atesty i został poddany testom wytrzymałościowym. Wtedy można mieć pewność, że na pewno nie zawiedzie i będzie w stanie doskonale zabezpieczyć pracownika.