You are currently viewing Polecany sprzęt dla wędkarzy

Polecany sprzęt dla wędkarzy

Łowienie karpi stało się już oddzielną metodą łowienia ryb. Do tej pory przez długie lata łowiono metodą gruntową, spławikową i spiningową. Na dzień dzisiejszy przy łowieniu karpi stosuje się pierwszą z wymienionych metod ale została ona przez karpiarzy odpowiednio przerobiona. Dla wędkarzy łowiących karpie sprzedawany jest nawet specjalny sprzęt.

Sprzęt do połowu karpia

sprzęt karpiowyOsoby, które nie poznały tajników wędkarstwa często myślą, że łowienie ryb to tylko założenie przynęty na haczyk i czekanie na ruch spławika. Otóż nic bardziej mylnego. Obecnie łowienie ryb to temat niezwykle rozbudowany. Do złowienia karpia stosuje się zarówno profesjonalny sprzęt ale przede wszystkim różne techniki. Jest to ryba dość przebiegła i ostrożna więc złowienie karpia niekoniecznie musi być proste. W sprzedaży dostępny jest specjalistyczny sprzęt karpiowy. W jego skład wchodzi przede wszystkim wędka. Jest ona potocznie zwana karpiówką. Oprócz niej każdy fanatyk wędkarstwa karpiowego musi zaopatrzyć się w mocny kołowrotek. Często wybór pada na kołowrotki z bardzo dużą szpulą, na której mieści się kilkaset metrów żyłki lub plecionki. Dla karpiarzy przystosowane są również specjalne fotele z funkcją spania. Są one nieocenione podczas nocnego łowienia karpi. Sądzę, że o przynętach na karpie nie ma sensu wspominać bowiem jest to temat, o którym można napisać książkę a nie tylko krótki artykuł. Oprócz przynęt konieczne jest również kupno odpowiednich zanęt pozwalających ściągnąć rybę w wybrany obszar.

Łowienie ryb spokojnego żeru jakimi również są karpie potrafi być bardzo wciągające. Przy tej metodzie łowienia możemy czuć się bardzo zrelaksowani bowiem możemy spokojnie usiąść w fotelu. Włączyć sygnalizator brań i oddać się podziwianiu pięknej przyrody. W ten sposób z pewnością odpoczniemy od szarej codzienności.