You are currently viewing Polecane domki ogrodowe

Polecane domki ogrodowe

  • Post author:
  • Post category:Garaże

Polacy pokochali działki i spędzanie na nich wolnego czasu. Przeważnie organizują na nich ogródki, które wymagają systematycznej pielęgnacji. Budują na nich małe domku oraz wiaty lub garaże, które idealnie się sprawdzają na takich terenach.

Jaki metraż ma domek ogrodowy?

domki ogrodowe blaszaneNa terenach działkowych, można postawić jedynie domek letniskowy, który musi spełniać określone wymagania. Jeżeli wolna powierzchnia na to pozwala, to stawiane są jeszcze garaże czy wiaty, w których parkowane są samochody lub trzymane narzędzia i sprzęty ogrodowe. Jeszcze do niedawna modne były drewniane domki, które miał prawie każdy w swoim ogrodzie, natomiast dziś rządzą  modele blaszane. Są one, przede wszystkim, tańsze i łatwo można zmienić ich miejsce, ponieważ nie mają fundamentów. Warto zauważyć, że domki ogrodowe blaszane są wyjątkowo wytrzymałe, ponieważ ich konstrukcja jest solidna i co najważniejsze odporna na działanie czynników atmosferycznych. Mogłoby się wydawać, że blacha będzie rdzewieć, ale nie ten model, ponieważ jest pokryta specjalną, antykorozyjną powłoką. W sprzedaży znajdziemy klasyczne modele domków, które nie posiadają ocieplenia ani podłogi, zatem idealnie się sprawdzają jako miejsce do przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodniczych. Nie mają okien, a jedynie drzwi, które mogą być zamykane na zwykły zamek lub na kłódkę. Klienci, przeważnie wybierają blaszane domki, gdyż są lekkie, łatwe w montażu i czyszczeniu. Ponadto niejeden producent daje na nie nawet dwu letnią gwarancję.

Na rynku działa obecnie kilku producentów, którzy oferują wysokiej jakości domki, które można postawić niemalże w dowolnym miejscu. Jedyne czego wymagają, to samodzielnego złożenia, które wcale skomplikowane nie jest, zatem każdy sobie z nim poradzi.