You are currently viewing Pod jakim kloszem trzymać świecę liturgiczną?

Pod jakim kloszem trzymać świecę liturgiczną?

 

W wielu obrzędach świata w niektóre dni kładzie się większy nacisk na to, żeby zapalać świece, niż w inne. Dzieje się tak ze względu na powiązaną z tym symbolikę, która może zwiastować powtórne narodzenie, a także rozwinąć w nas poczucie, że dzieje się coś naprawdę wielkiego i ważnego. Dlatego warto chronić płomień świecy liturgicznej podczas obrzędów.

Warto wybrać odpowiedni klosz do liturgii

klosze na świece liturgiczneZdmuchnięcie świecy przez przypadkowy podmuch czy przeciąg uznawane jest często za zły znak, dlatego kapłani starają się zapobiegać takim sytuacjom. Z tego powodu kupują oni klosze, którymi ochraniają świece liturgiczne. mogą to być proste szklane klosze, których celem jest po prostu ochrona płomienia, ale tez misternie wykonane metalowe klosze, które sprawiać będą, że światło świecy rzucać będzie ciekawe i interesujące cienie, które kształtem mogą nawiązywać do symboliki religijnej danego wyznania oraz do tradycyjnych wydarzeń ze świętych ksiąg. Każdy kapłan musi ostrożnie wybrać klosz, gdyż taka decyzja może mieć duże znaczenie dla jego wiernych. Jeżeli potrzebne są nam klosze na świece liturgiczne to można kupić je w specjalistycznych punktach sprzedaży z takimi akcesoriami. Ich wybór jest na tyle szeroki, że uda się nam bez problemu znaleźć odpowiedni rodzaj, który zaś zainteresuje i spełni wszystkie oczekiwania, jakie tylko będziemy mieć względem niego.

Do szerokiego grona kapłanów dołącza coraz więcej osób, które wiedzą już, jak ważne jest zatrzymanie płomienia na świecy w trakcie odprawia liturgii. Dopiero wtedy uda się im dotrzeć do wiernych orz skłonić ich do głębszej refleksji, dzięki której będą mogli w efektywny sposób przeanalizować głoszone podczas nabożeństwa słowa. To ważne, aby symbole był zachowane w jak najlepszy sposób.