You are currently viewing Początki z masażem leczniczym

Początki z masażem leczniczym

Fizjoterapia jest skutecznym sposobem na przywrócenie sprawności fizycznej. Oczywiście stosuje się ją jako uzupełnienie rehabilitacji, ale także funkcjonuje ona jako samodzielna technika terapeutyczna. Ma na celu złagodzenie bólu i przyspieszenie powrotu do zdrowia po urazie lub operacji. Czym jest nowoczesna fizjoterapia i jakie techniki wykorzystuje?

Wprowadzenie do masażu fizjoterapeutycznego

pierwszy masaż fizjoterapia poznańPod nazwą „nowoczesna fizjoterapia” kryją się różne techniki i zabiegi, które łączą w sobie wykorzystanie zjawisk fizycznych i naturalnych bodźców w celu poprawy stanu pacjenta. Celem jest nie tylko uśmierzenie bólu, ale również przywrócenie maksymalnej sprawności fizycznej. Ma to również wpływ na zdrowie psychiczne. Pacjent może wówczas w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Jeśli chodzi o pierwszy masaż fizjoterapia poznań to miasto, gdzie nie musimy długo szukać, aby rozpocząć naszą przygodę z masażem. Współczesna fizjoterapia wykorzystuje różne techniki, aby zminimalizować skutki choroby lub urazu, złagodzić ból i przywrócić maksymalną sprawność. Oto kilka metod, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem pacjentów. Terapia manualna opiera się na bezpośredniej pracy fizjoterapeutów z pacjentami. Specjaliści stosują różne techniki, w tym masaż, izometryczne rozluźnianie mięśni grzbietu, rozciąganie, manipulację stawów i trening. Elektroterapia to metoda, która wykorzystuje lecznicze działanie prądu elektrycznego. Jest klasyfikowana jako fizykoterapia i stosowana w leczeniu objawowych zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak przewlekły ból pleców i dystrofia mięśniowa. Termoterapia i terapia podczerwienią polegają na naświetlaniu ciała lampami terapeutycznymi. Stosowane lampy wytwarzają promieniowanie bezpieczne dla organizmu człowieka o różnym działaniu w zależności od długości fali i zawartości energii.

Katalog terapii dostępnych w ramach nowoczesnej fizjoterapii nie ogranicza się jednak tylko do tego. Dostępna jest również hydroterapia, terapia ultradźwiękami oraz magnetoterapia. Wybór terapii poprzedzony jest zazwyczaj dokładnym wywiadem z fizjoterapeutą w celu poznania problemów i predyspozycji pacjenta. Jak wiadomo zdrowie mamy jedno, więc należy o nie dbać, ze szczególną rozwagą.