You are currently viewing Opowieść o butach roboczych

Opowieść o butach roboczych

W ostatnie wakacje przekonałam się o tym, jak ważne jest to, by nawet w pozornie mało ważnych sprawach dbać o siebie. Na okres kilku miesięcy zatrudniłam się w firmie produkującej szyby do samochodów. Oczywiście już na wstępie, dostałam informację o zasadach bezpieczeństwa, ale dopiero po czasie zrozumiałam, jak ważne jest trzymanie się ich.

Jak ważne są buty ochronne?

buty robocze szczecinMyślę, że każda osoba, która pracowała kiedyś w firmie podobnej do mojej, prawdopodobnie już wie, o tym, o czym ja mam zamiar napisać. Pierwszego dnia mojej pracy podszedł do mnie kolega, który zwrócił uwagę, że mam na sobie zwyczajne trampki. Powiedział mi, że muszę natychmiast kupić sobie buty robocze szczecin, ponieważ jest to niezbędne przy zawodzie, jaki wykonuje. Początkowo myślałam, że on żartuje, bo do tamtej pory nie spotkałam się jeszcze z osobą, która tak bardzo trzymała się zasad BHP obowiązujących w firmie. Pomimo wszystko wybrałam się do sklepu i zakupiłam odpowiednie obuwie, z myślą o tym, że skoro mój kolega zauważył co noszę, to również moi pracodawcy mogą. Kiedy kilka dni później znowu przyszłam do pracy, okazało się, że mam zmianę z tym samym współpracownikiem. Podszedł do mnie i opowiedział mi historię o tym, jak jedna dziewczyna, która pracowała przede mną i, która przez to, że przez cały okres pracy korzystała z trampek, co spowodowało wypadek, przez który straciła pracę w firmie.

Kiedy kupiłam moje buty, korzystałam z nich przez cały okres wakacji i wciąż są w bardzo dobrym stanie, więc mogę powiedzieć, że wykonałam jeden zakup, który służy mi już długo i posłuży zapewne jeszcze dłużej. Nigdy nie sądziłam, że coś, co zostanie przeze mnie nabyte z pewnego rodzaju obowiązku, nie dość, że będzie dbało o moje zdrowie to w dodatku o moją wygodę.