You are currently viewing Ogrodnicy polecają ogrodnikom siatkę przeciw kretom

Ogrodnicy polecają ogrodnikom siatkę przeciw kretom

Zbliża się wiosna a wraz z nią sezon na wszelkiego rodzaju prace w ogrodach czy na działkach. To zdecydowanie czas kiedy każdy właściciel nawet najmniejszego kawałka ziemi powinien jak najbardziej przyłożyć się do wykonywanych przez siebie prac gdyż to one w dużej mierze mają wpływ na osiągnięty latem efekt.

Siatka przeciw kretom jest popularna

siatka przeciw kretomAby ułatwić wszystkim zainteresowanym prace w ogrodzie postanowiliśmy zapytać zawodowych ogrodników na co dzień zajmujących się pielęgnacją roślin i ogrodów o rady jakich udzieliliby kolegom. Wszyscy zapytani przez nas ogrodnicy zgodnie potwierdzili, iż prace wykonane wiosną w ogrodzie są najważniejsze dla roślin i dlatego też trzeba się do nich przygotować i już teraz zrobić jak najwięcej. Zapytaliśmy między innymi o to jak radzić sobie z dwoma bardzo poważnymi ogrodniczymi problemami czyli kretami oraz zbyt wysokimi temperaturami, które często prowadzą do usychania roślin. Trzeba przyznać, że i w tych dwóch kwestiach nasi rozmówcy byli ze sobą zgodni. Wszyscy potwierdzili, iż nie ma lepszej metody na poradzenie sobie z kretami niż założenie siatki na krety. Dawno już popularne przestały być wszelkiego rodzaju pułapki na krety czy środki, które miały je odstraszać. Jak podkreślili ogrodnicy Siatka przeciw kretom pozwoli pozbyć się problemu raz na zawsze a dodatkowo jest tania i ogólnodostępna. Na pytanie o to co zrobić z roślinami, które źle znoszą wysokie temperatury oraz pałace słońce także zgodnie stwierdzili, iż najlepszą metodą jest zastosowanie siatki cieniującej. Jej zadaniem jest osłonięcie roślin od słońca oraz zmniejszenie temperatury poprzez zrobienie ,,cienia” – jak nazwa zresztą wskazuje.

Jest to także metoda niedroga oraz ogólnodostępna a dodatkowa założenie siatki odbywa się bez znacznej ingerencji w środowisko.