You are currently viewing Odpowiednie markizy do okien

Odpowiednie markizy do okien

Coraz więcej osób decyduję się na to, aby zamontować w swoich mieszkaniach oraz budynkach firmowych markizy, ponieważ pozwalają nam one chronić się przed upalnym słońcem w okresie lata. Mamy różne wybór marki z okiennych i dlatego dobrze powinniśmy przemyśleć decyzję o zakupie odpowiedniego produktu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie są rodzaje markiz?

markizy okienne we WrocławiuNajtańszym rodzajem markiz są te bez kasety i warto na taki rodzaj zdecydować się tylko w sytuacji, kiedy będzie markiza zamontowana pod zadaszeniem lub na balkonie. W okresie zimowym po ukończeniu lata, powinniśmy taką markizę zdemontować i przechowywać w domu albo w piwnicy. Popularność w ostatnim czasie zdobywają markizy okienne we Wrocławiu, w których producenci oferują dodatkową uszczelkę, aby chronić poszycie oraz konstrukcję przed opadami deszczu i brudem. Takie rozwiązanie jest niesamowicie przydatne szczególnie w okresie jesiennym, kiedy występują bardzo duże opady deszczu i woda mogłaby się dostać do tkaniny i ją zamoczyć. Decydując się na markizy okienne, powinniśmy również wybrać firmę, która będzie posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające klasy odporności na podmuchy wiatru. Warto również zastanowić się jaki napęd wybierzemy do markizy, ponieważ możemy zwijać i rozwijać takie produkty za pomocą ręcznej korby lub też za pomocą elektrycznego napędu. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest elektryczny napęd, który pozwala również na zamontowanie czujników pogodowych.

Czujniki pogodowe będą reagowały na zmieniające się warunki atmosferyczne i zawsze, gdy na tarasie pojawi się słońce, to markiza sama automatycznie się rozłoży. Natomiast w sytuacji, kiedy czujniki pogodowe będą poinformowane o tym, że zbliża się burza oraz występują deszcze i porywiste wiatry to czujnik drganie poinformuję, aby markiza automatycznie się zwinęła.