You are currently viewing Ocieplenia pianką poliuretanową – czy są skuteczne?

Ocieplenia pianką poliuretanową – czy są skuteczne?

Uważam, że ocieplenia muszą być wykonane raz a dobrze. Oczywiście, czasami po latach trzeba wprowadzić jakieś poprawki, ale to już bardziej kosmetyczne zmiany. Generalnie ocieplenie jest na pewno jedną z bardziej istotnych kwestii w domu. Dlaczego?

Ocieplenia pianką poliuretanową są trwałe

ocieplenia pianką poliuretanową wykonywane na ŚląskuWażne jest, aby w domu mieć ciepło. Przecież nikt nie chce ciągle musieć przykrywać się grubymi kocami, zwłaszcza w zimie. Jeśli izolacja nie jest odpowiednia, to ucieka duża ilość ciepła, a koszty ponoszone na ogrzewanie niestety znacznie rosną. Dom wówczas staje się prawdziwą skarbonką. Przeprowadzając na przykład badania termowizyjne, można dokładnie zobaczyć, którędy ucieka ciepło. Często okazuje się, że na poddaszu występują mostki termiczne. Jeśli ocieplenia pianką poliuretanową wykonywane na Śląsku będą zrobione naprawdę dokładnie i fachowo, to nie będzie takiego problemu. Ja właśnie żyję sobie w domu na Śląsku, dlatego o tym rejonie piszę. Wiadomo jednak, że fachowców można znaleźć wszędzie. Nieraz trzeba się tylko rozejrzeć. Na pewno lepiej jest zainwestować w ocieplenie niż co miesiąc wydawać dużo pieniędzy na ogrzewanie, które i tak do końca nie pomaga, bo dom jest po prostu źle zaizolowany. Zimne powietrze może przedostawać się do środka nie tylko poprzez dach, ale również przez przestrzenie przy oknach czy drzwiach. Tam także trzeba zadbać o szczelność. Robi się to dla własnego komfortu i oszczędności. Ocieplenia pianką akurat są bardzo trwałe, więc warto zainwestować raz, a później mieć już po prostu spokój.

Jeden wydatek i na pewno zwróci się po nie aż tak długim czasie. Szczególnie ci, którym uciekała ogromna ilość ciepła, mogą powiedzieć, że ocieplenie znacznie zmieniło komfort życia. Mogli sobie odtąd pozwolić na przykład na przyjemności zamiast bez sensu płaconych rachunków.