You are currently viewing Nowoczesne systemy automatyzacji bramy

Nowoczesne systemy automatyzacji bramy

Zakłady przemysłowe i posesje firm najczęściej pozostają w takim samym stanie w jakim zostały zbudowane. Oznacza to iż w obiektach tych nie ma zbyt wielu udogodnień, jakie standardowo zawierane są w nowocześniejszych miejscach, a przez to wymagają modernizacji po kilku latach od ich otwarcia.

Automatyka do bram wjazdowych i dostępowych

austriacka automatyka do bramy dla firm bydgoszczBramy w zakładach pracy są szczególnie często ulepszane i wyposażane w automatyczne systemy otwierania i sterowania, gdyż ręcznie otwierane bramy są uznawane za zdecydowanie niewygodne, zwłaszcza wszędzie tam gdzie ruch osobowy czy towarowy jest duży, a brama musi być otwierana co chwilę. Jednym z najczęściej wybieranych systemów automatyzacji jest austriacka automatyka do bramy dla firm Bydgoszcz ma jednego z autoryzowanych dystrybutorów producenta owej automatyki, i to właśnie tam najłatwiej wyposażyć się w elementy owego systemu. Najprostsze warianty automatycznych systemów sterowania obejmują montaż prowadnic czy kół, na których porusza się brama, silników napędzających jej ruch, oraz odbiorników pilotów, za pomocą których brama będzie zdalnie sterowana. Bardziej zaawansowane bramy wyposażane są natomiast w czujniki ruchu, samoczynnie otwierające bramę w momencie wykrycia ruchu w jej najbliższym otoczeniu. Automatyzacje o bardziej zaawansowanych konstrukcjach i lepszych układach elektronicznych mogą być bardzo łatwo dostrajane tak, by działały dokładnie wedle potrzeby i preferencji właściciela obiektu.

Bramy mogą więc być zawsze zamknięte, i otwierać się tylko w razie potrzeby, lub też być otwarte w godzinach pracy obiektu i zamykać się po zakończeniu na nim pracy. Konfiguracja pracy bram jest bardzo prosta, i nie przysparza problemów nawet osobom niezbyt obeznanym ze sterowaniem tego rodzaju sprzętu.