You are currently viewing Nowoczesne funkcje magazynowe

Nowoczesne funkcje magazynowe

Systemy przenośników podwieszanych są powszechnie stosowane w przemyśle włókienniczym. Przenośniki te służą do transportu odzieży, przechowywania jej na wieszakach oraz składowania przedmiotów, umożliwiając tym samym dostęp do poszczególnych jednostek odzieży w dowolnym momencie. W zależności od konstrukcji, systemy przenośników mogą również umożliwiać przenoszenie pomiędzy wieloma piętrami magazynu wielopoziomowego.

Nowoczesny oraz funkcjonalny transport magazynowy

nowoczesne systemy transportu podwieszanegoBardzo duże systemy przenośników podwieszanych instalowane, są w centrach dystrybucyjnych wielkich koncernów odzieżowych. Jednak funkcje przenośników podwieszanych są wykorzystywane również w innych branżach. Ze względu na oszczędność powierzchni magazynowej i możliwość przewozu bez utrudniania ciągów komunikacyjnych, nowoczesne systemy transportu podwieszanego stosowane są w takich branżach jak motoryzacja, elektronika czy telemetria. Innym przykładem są dystrybutorzy żywności, np. owoców, warzyw czy mięsa. Przenośniki podwieszane mogą być wyposażone w różnego rodzaju zawieszki, takie jak haki, stojaki czy przenośniki rolkowe, co pozwala im na transportowanie różnorodnych towarów. Ten rodzaj transportu taśmowego może być realizowany w niemal każdym magazynie. Są to innowacyjne i niestandardowe podejścia do wyzwań związanych z automatyzacją magazynu i transportu. Systemy przenośników podwieszanych mogą być rozbudowywane w miarę wzrostu potrzeb magazynowych firmy.

Zazwyczaj elementy systemu przenośników podwieszanych są modułowe, co oznacza, że konfiguracja linii przenośników może być zmieniana. Jednak takie aspekty należy zawsze omówić z producentem lub dostawcą. Często system zawieszenia jest powiązany z konstrukcją budynku. W takim przypadku należy sprawdzić wymagania wytrzymałościowe z dostawcą systemu i projektantem magazynu.