You are currently viewing Nawożenie gleby naturalnym nawozem

Nawożenie gleby naturalnym nawozem

 

Dużymi krokami zbliża się wiosna i jest to znak, szczególnie dla rolników, ze trzeba już zacząć się przygotowywać do pracy jaka ich czeka w polu. Jednak nim posieje się zboża i inne warzywa trzeba najpierw odpowiednio przygotować glebę, a najlepiej jest nią nawozić naturalnym nawozem jakim jest obornik, gdyż wpływa on najlepiej na późniejszy wzrost i rozwój roślin.

Sprawny rozrzutnik do obornika

nowe rozrzutniki obornikaDobrze nawożona gleba w tym samym sezonie, gdy są żniwa potrafi dać prawie pięćdziesiąt procent większy plon, niż bez nawozu. Dlatego też warto nawozić glebę każdej wiosny, najlepiej gdy jest to naturalny obornik, gdyż wtedy nasza ziemia będzie posiadała odpowiednie składniki mineralne, niezbędne do wzrostu rośliny. Dlatego też rolnicy zaczynają kupować nowe rozrzutniki obornika, bo jak wiadomo niektórzy z ich posiadają niesamowicie duże połacie ziemi i ich stare rozrzutniki po prostu nie dają rady obrobić taj dużej ilość oborników i są po protu za mało wydajne. Nowoczesne rozrzutniki są prawie dwukrotnie bardziej wydajne, a  to oznacza zdecydowanie mniej pracy dla rolnika, gdyż na tym samym teren można rozrzucić w krótszym czasie taką samą ilość obornika. Dla małych gospodarstwa nie ma praktycznie różnicy, ale są rolnicy którzy posiadają tysiące hektarów pola, wiec dla nich będzie to oszczędność czasami nawet kilku dni, a jak wiadomo w rolnictwie w odpowiednim sezonie liczy się każdy dzień, gdyż dane rośliny mogą być wysiewane tylko w odpowiednich warunkach atmosferycznych.

Jak widać rozwój rolnictwa na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo szybko się rozwija, przez co rolnicy mają mniej  pracy i gospodarstwo staje się bardziej wydajne, gdyż tę samą pracę wykonuje się w krótszym czasie, dzięki czemu rolnicy mogą odpocząć od ciężkiej pracy jaką na co dzień wykonują.