You are currently viewing Najlepszy biostymulator roślin

Najlepszy biostymulator roślin

 

Bez wody i słońca nie ma życia i doskonale o tym wiedzą wszyscy rolnicy, hodowcy i ogrodnicy. Każdy z nich chce, aby plony roślin, które uprawiają były jak największe i jak najlepsze, ale nie zawsze jest to możliwe. Na rozwój rośliny wpływa wiele czynników.

Jak pomóc roślinie w szybkim wzroście?

biostymulatory wzrostu roślin ogrodowychUprawa rośliny nie kończy się na jej podlewaniu, gdyż chcąc uzyskać zadowalające plony, trzeba o nią regularnie dbać. Względem domowych, jak również rolnych czy ogrodowych roślin, można zastosować specjalne nawozy, które użyźnią glebę. Dzięki temu roślina dostanie cenne składniki prosto z ziemi. Jednak to nie wszystko, gdyż aby roślinka mogła mieć dużo liści, mocne korzenie, dorodne kwiaty i bogate plony, to trzeba zastosowanie biostymulatory wzrostu roślin ogrodowych. Są to przede wszystkim środki organiczne, w których znajdziemy: hormony roślinne, witaminy i minerały, aktywne substancje wspomagające wzrost czy naturalne związki fenolowe, występujące w roślinach. Po zastosowaniu stymulatora wzrostu roślin, gołym okiem widać różnicę pomiędzy rośliną wzmacnianą, a rosnącą bez ingerencji rolnika. Stymulatory nie tylko wspomagają szybki wzrost, ale też sprawiają, że roślina ma więcej liści, co z kolei przekłada się na lepszy i efektywniejszy proces fotosyntezy. Ponadto zawarte w biostymulatorach aktywne składniki, sprawiają, że system korzeni się powiększa, dzięki czemu roślina może efektywniej i szybciej pobierać cenne składniki z gleby.  Jak widać zalet stosowania biostymulatorów jest wiele.

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów biostymulatorów roślin, które można stosować w ogrodnictwie, sadownictwie czy rolnictwie. Dostępne są także stymulatory do roślin domowych, zatem nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy mogą z nich korzystać.