You are currently viewing Najlepsze place zabaw dla dzieci

Najlepsze place zabaw dla dzieci

Mieszkam w małym, spokojnym miasteczku. Jestem dyrektorem przedszkola, które mieści w zabytkowym budynku z pięknym, dużym ogrodem i dużą połacią zieleni do wykorzystania Obok przedszkola dzieciaczki mają piaskownice i dwie huśtawki. Jednak to trochę mało bo przedszkolaków jest coraz więcej.

Plac zabaw z wyposażeniem w przedszkolu

profesjonalne wyposażenie placu zabaw w przedszkoluRazem z rodzicami, wychowawcami i wójtem postanowiliśmy wybudować plac zabaw obok przedszkola. Gmina dała nam trochę pieniędzy, resztę mieliśmy od sponsorów i rodziców. Zamówiłam drewniany plac w firmie, która projektowała i budowała takie place. Projekt i wykonanie było bardzo profesjonalne. Plac zabaw był przestronny, duży i jak gwarantował producent bardzo bezpieczny. Musiałam tylko poszukać i zamówić profesjonalne wyposażenie placu zabaw w przedszkolu. Udało mi się znaleźć dobry sklep z wyposażeniem, który miał wszystkie niezbędne  sprzęty do zabaw z certyfikatami i atestami. Wyposażenie placu zabaw najczęściej stanowią: piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka, huśtawka na desce (tzw. ważki), karuzela, bujak sprężynowy, drabinki (drewniane lub metalowe) oraz inne zestawy zabawowe. Dodatkowym wyposażeniem naszego placu zabaw były dwa domki zabawowe. Cieszyły się one dużą popularnością wśród naszych małych przedszkolaków. Plac zabaw okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z radością wychodziły na powietrze i bawiły się w nim. Wyposażenie naszego placu było pełni bezpieczne, estetyczne i niezwykle atrakcyjne.

Place zabaw to miejsca, gdzie dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, nawiązywać przyjaźnie, dobrze się bawić. Na placach jest wiele ciekawych, fajnych przeszkód do pokonania. W ostatnich latach powstaje coraz więcej miejsc do zabaw obok przedszkoli i osiedli. Moim to zdaniem dobre rozwiązanie.