You are currently viewing Na jakim etapie budowy zamontować rolety?

Na jakim etapie budowy zamontować rolety?

W nowo budowanych domach w oknach najczęściej montuje się rolety. Pełnią one funkcję ochrony przed słońcem, ale mogą również zabezpieczyć dom przed włamaniem. Można bowiem zamontować rolety antywłamaniowe, których nie będzie w stanie pokonać żaden nieproszony gość. Zdarza się tak, że zastanawiamy się na jakim etapie budowy zamontować takie zabezpieczenie i osłonę przed słońcem.

Montaż rolet zlecamy przed wykończeniem elewacji

rolety szczecinTak na prawdę to ewentualny montaż rolet powinno brać się pod uwagę już na etapie samej budowy domu. Trzeba wówczas odpowiednio zamontować poroża w oknach, przy których montowane będą kasety z roletami. Pisząc o roletach mamy na myśli oczywiście te montowane na zewnątrz. W ostatnim czasie najpopularniejsze są rolety Szczecin podtynkowe, czyli takie, które schowane są w elewacji budynku. W takich roletach kaseta jest schowana w elewacji a rolety wypuszczane są tak jakby ze ściany. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bo nie psujemy sobie efektu wizualnego okien, które przecież są ozdobą każdego domu. Takie rolety trzeba zamontować koniecznie przed wykończeniem elewacji. Innej możliwości nie ma. Nawet jeśli zdecydujemy się na zwykłe rolety z widoczną kasetą to i tak powinniśmy zamontować je przed elewacją. Unikniemy w ten sposób ewentualnego zniszczenia fragmentów elewacji przy montowaniu rolet. No i oczywiście musimy pamiętać, że rolety elektryczne warto jest zamontować jeszcze zanim do pracy przystąpi elektryk.

Pomysł na rolety trzeba mieć już na etapie projektowania domu. Architekt od razu uwzględni je w projekcie, dzięki czemu ekipa budowlana będzie od razu wiedziała jak postawić budynek, żeby przygotować go pod montaż rolet. Bez względu na rodzaj rolet trzeba je zrobić zanim do pracy przystąpi ekipa od docieplenia budynku i wykończenia elewacji.