You are currently viewing Legalne zatrudnianie Ukraińców

Legalne zatrudnianie Ukraińców

Ukraina jest krajem, w którym bezrobocie osiąga ostatnimi czasy bardzo duży poziom. W związku z tym dla obywateli tego kraju wyjazd do innych krajów jest jedynym ratunkiem by mieć pracę za godziwe pieniądze. Często pytając Ukraińców o to gdzie chcieliby wyjechać do pracy to odpowiadają, że do Polski. Nasz kraj bez wątpienia jest dla Ukraińców szansą na odwrócenie złego losu. 

Praca dla Ukraińców w Polsce 

gdzie znaleźć pracownika z ukrainyNasz kraj w ciągu ostatnich kilkunastu lat opuściło bardzo dużo osób. Nie da się ukryć, że dla Polaków wyjazdy za granicę to również bardzo duża szansa na podejmowanie dobrze płatnej pracy. W związku z tym jednak w polskich firmach pozostaje sporo wolnych etatów do obsadzenia. W szczególności brakuje osób w branży produkcyjnej. Takie osoby miałyby wykonywać bardzo prostą pracę manualną, która nie wymaga doświadczenia czy też specjalnych kwalifikacji. Do tego typu prac często zatrudniani są w polskich firmach obcokrajowcy. Rośnie ostatnimi czasy liczba przedsiębiorców, którzy pytają o to gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej. Takie agencje załatwiają praktycznie wszystko co jest wymagalne w przy zatrudnianiu obcokrajowców. W przypadku Ukraińców jest to kwestia związana z załatwieniem pozwolenia na pracę. Natomiast w przypadku obcokrajowców z Azji często konieczne jest również załatwianie wizy. 

Na chwilę obecną w polskich firmach pracuje bardzo dużo osób pochodzących z innych krajów. Ukraińcy niejednokrotnie stanowią o sile jakiegoś przedsiębiorstwa. Spora liczba osób z Ukrainy pracuje w polskich firmach produkcyjnych. Bardzo często dostrzec można również to, że Ukraińcy pracują w firmach budowlanych oraz w różnych firmach świadczących jakieś usługi.