You are currently viewing Lampa do salonu? Trudny wybór

Lampa do salonu? Trudny wybór

Większość z nas marząc o domu czy tez mieszkaniu marzy o posiadaniu salonu. Nie musi być duży, ale warto by było aby był elegancki. Elegancja ma dla każdego z nas inne znaczenie. Jedni sobie cenią prostotę, kiedy drudzy szukają rozwiązań bogatych w wzornictwo i dodatki.

plafonyBez względu na to jak będzie lub też wygląda Twój salon nie może on istnieć i cieszyć się swoją funkcjonalnością bez oświetlenia. Pytanie tylko, jak dobrać oświetlenie do salonu, aby podkreśliło jego atuty, dopasowało się do zastosowanego stylu, cieszyło nas pięknym światłem i oryginalnym wyglądem? Zadanie bojowe. Sama myśl o wyborze o oświetleniu przyprawia nas o niemały dreszczyk emocji ze względu na bogactwo wyboru jakie istnieje w dzisiejszych czasach.
Rodzaj oświetlenia do salonu zależne jest od jego wielkości. Większy salon warto wzbogacić drogą lampą sufitową czy też podłogową. W małym salonie doświetlanie nie jest koniecznością, ale dodatkowa lampa może pozytywnie wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Warto poszukiwania zacząć od lampy sufitowej. Warto zwrócić uwagę na sposób rozproszenia światła. Bywają lampy, które przy zastosowaniu abażurów sprawiają, że światłu skupia się w jednym miejscu. Abażury bardzo często blokują rozproszenie światła co negatywnie wpływa na oświetlenie.
W salonie bardzo dobrze sprawdzają się plafony. Mogą być zastosowane o nowoczesnym wyglądzie jak i takie, które są niewidoczne, a jednak pełnią swoją funkcję. Warto pamiętać, że światło z plafonów rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach dzięki temu oświetla on dużą powierzchnię. Decydując się na plafon można dla dopełnienia wykorzystać plafony ścienne, które spokojnie mogą zastąpić nam lampę podłogową. Zastosowanie lamp podłogowych w salonie pozytywnie wpływa na wystrój. Sprawiają , że pomieszczenie to staje się zarówno elegantsze jak i przytulniejsze.

Jakiego wyboru dokonamy zależy od nas samych. Warto jednak przy wyborze nie zatracać rozsądku i nie kierować się tylko wizualnymi aspektami oświetlenia. Skupiaj się na tym co dana lampa ma Ci do zaoferowania, wówczas będzie to najbardziej trafy wybór.