You are currently viewing Kupujesz rower miejski – podszkol się

Kupujesz rower miejski – podszkol się

Rowery miejskie, coraz bardziej traktowane są jako uniwersalne, ale czy faktycznie takie jest ich przeznaczenie?

Kupno roweru, chociaż mogłoby się wydawać proste, jest naprawdę skomplikowanym procesem. Nie wystarczy przejrzeć zdjęć i stwierdzić – kupuję ten, bo jest ładny. W tym przypadku liczy się każdy element i decyzję należy podjąć z należytą uwagę. Jeśli więc przymierzamy się do zakupu roweru, to warto podszkolić się z tej tematyki. Najbardziej podstawowe rzeczy, o których należy pamiętać, to przede wszystkim model roweru.

rowery miejskieRowery miejskie, trekkingowi, szosowe, górskie i wiele innych. Jaki wybrać, który będzie najbardziej odpowiedni? Przede wszystkim musimy określić, gdzie będziemy jeździć tym rowerem. Jeśli stawiamy na jazdę rekreacyjną i codzienne przejażdżki np. do sklepu, to najlepszy będzie rower miejski. Jeśli lubimy raczej szybką jazdę i oprócz zakupów chcemy od czasu do czasu wybrać się na bardziej wymagająca przejażdżkę lub po prostu szukamy roweru, którym będziemy mogli codziennie wybierać się na przejażdżki bardziej sportowe, to świetnym wyborem jest rower trekkingowy.
Jeśli interesuje nasz szybka jazda po szosach, to najlepszy będzie rower szosowy. Jeśli natomiast chcemy trochę poszlace po lasach i pagórkach, to musimy wybrać rower górski. Jeśli wybierzemy zły model, to będziemy czuli dyskomfort podczas jazdy. Pamiętajmy też o samym osprzęcie. Tanie rowery bardzo często mają słaby osprzęt, który nie będzie wyrabiał przypadku dłuższych tras. Warto, więc zwrócić uwagę na hamulce, pedału, czy łańcuch. Pamiętajmy również o samej ramie. Coraz częściej podkreśla się, że najlepiej jest kupować ramę aluminiową. Starsze modele miały wyłże żelazne ramy, które były dużo cięższe. Wciąż znajdziemy takie modele. Zwykle są one dużo tańsze, ale jednocześnie dużo cięższe. Ważny jest także rozmiar ramy i kół.

Trzeba, więc dokładnie zanalizować, jaki rower będzie odpowiedni do naszego wzrostu. Niestety bardzo często o tym zapominamy i kupujemy rowery za małe lub też za duże. Jest to bardzo powszechny problem. Należy, więc zmierzyć swój wzrost, a potem dobierać rower. Dobrze jest też wypróbować rower.