You are currently viewing Krata pomostowa to dobry wybór w ogrodzie

Krata pomostowa to dobry wybór w ogrodzie

Każdy, kto kiedykolwiek obmyślał jakiś projekt „infrastruktury” ogrodowej wie, że ładne naturalne materiały są wyjątkowo mało trwałe, niezależnie od ich zabezpieczenia. Konstrukcje trwałe nigdy nie wyglądają naturalnie. Za każdym razem stawia to przed nami trudny dylemat.

Na czym polega funkcjonalność krat pomostowych?

kraty pomostowe ocynkowaneNajwiększą dizajnerską krzywdę, jaką możemy wyrządzić naszemu domowi to na siłę udawać naturalność swoich konstrukcji. Należy zaakceptować fakt, że pewne rzeczy, jak na przykład metal nigdy nie będą mogły naśladować drewna. Osoby mieszkające na suchych terenach o łagodniejszym klimacie mogą spokojnie inwestować w drewniane schody, mostki i pomosty w swoim ogrodzie. Jednak są rejony w naszym kraju gdzie występują duże opady i gwałtowne skoki temperatur. Tam najlepiej zdecydować się na kraty pomostowe ocynkowane. Co prawda nie jest to tania inwestycja, ale porządnie wykonane ocynkowanie sprawia, że materiał jest bardzo długo niewrażliwy na żadne warunki pogodowe a nawet posypywanie go solą w okresie zimowym nie powoduje korozji. Kraty te świetnie nadają się na konstrukcje schodów, zwłaszcza prowadzących do podpiwniczeń, gdzie okresowo stoi woda. Żaden inny materiał nie wytrzyma takich warunków. Kraty pomostowe dobrze sprawdzają się także jako kładki dookoła stawów, czy na grząskim terenie a bujna roślinność dookoła zupełnie przesłania ich surowy, sztuczny wygląd. Nie warto próbować ich malować, ponieważ żadna farba na tym materiale się nie utrzyma.

Każdy urządza oczywiście swój kawałek terenu według osobistych upodobań ale należy pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsza drewniana konstrukcja, jeżeli ma się rozsypać po kilku miesiącach użytkowania staje się bezwartościowa. Nieco brzydsza ale za to trwała i bezpieczna w użytku instalacja jest w takiej sytuacji jedynym słusznym wyborem.