You are currently viewing Kiedy zwróci się zakup pompy ciepła?

Kiedy zwróci się zakup pompy ciepła?

Wybór sposobu ogrzewania domu to z pewnością bolączka wielu inwestorów, których marzeniem jest posiadanie własnego domu, ale jednocześnie nie chcą zbankrutować przez wysokie koszty ogrzewania, które w naszym klimacie będzie potrzebne częściej niż rzadziej.

Kupno pompy ciepła to nie lada wydatek, ale jednocześnie taki, który zwraca się w dość krótkim czasie

pompa ciepłaOstatnie niskie temperatury sprawiły, że przypomnieliśmy sobie jak groźna potrafi być zima. Na rynku bardzo rozwinęły się techniki grzewcze. Już od dawna jedynym wyjściem nie są tylko i wyłącznie piece węglowe od których w dzisiejszych czasach raczej zwykło się odchodzić z uwagi na ich bardzo niewygodny sposób użytkowania oraz fakt, że zajmuje on bardzo dużo miejsca w domu i sprawia, że w domu jest bardzo brudno. Na rynku systemów ogrzewania istnieją urządzenia, które mają swoje wady i zalety, które wzajemnie się wykluczają w każdym z tych urządzeń. Bardzo trudno jest przez to znaleźć sensowny kompromis. Wyjściem z tego impasu mogą być z pewnością pompy ciepła oraz ogrzewanie podłogowe. Swego czasu mieszkałem w Łodzi i było tam ogrzewanie za pomocą pompy ciepła i muszę przyznać, że system ten nie był wtedy dobrym wyjściem. Było to jednak kilkanaście lat temu i teraz urządzenia te są znacznie bardziej rozwinięte technologicznie. Wtedy były to urządzenia niezwykle drogie, a do tego ich wydajność dawała się we znaki i często nie dostarczała takiej ilości ciepła jakiej by się od pompy wymagało. Nie istniało również coś takiego jak pompy ciepła łódzkie dofinansowanie. Teraz nie dość, że koszt zakupu instalacji bardzo się obniżył i pompę ciepła dobrej klasy możemy mieć już za sumę około 30 tysięcy złotych. Przy dofinansowaniu kwota ta znacznie się zmniejsza. Sam koszt inwestycji powinien zwrócić się mniej więcej w okresie pięciu lat dzięki bardzo niskim kosztom eksploatacji tego urządzenia.

Jest to zatem rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby znacznie obniżyć swoje koszty ogrzewania, a do tego mieć całkowicie bezobsługowy system ciepła w swoim domu.