You are currently viewing Jaki telewizor wybrać?

Jaki telewizor wybrać?

Telewizor jest chyba obok komputera najbardziej potrzebnym urządzeniem elektronicznym w domu. To przed nim gromadzi się rodzina i przy nim spędzamy dużą ilość wolnego czasu.

Jaki telewizor do naszego salonu? Wiele osób zadaje sobie właśnie takie pytanie

tvDo telewizora możemy też podpiąć konsolę do gier lub internet co rozszerza znacznie jego możliwości. Wybór telewizora nie jest tak łatwy jakby mógł się wydawać. Na rynku mamy wiele technologii i warto poczytać trochę o każdej z nich, aby wybrać ten najlepszy dla nas. Już od dawna w sklepach nie możemy kupić telewizorów kineskopowych, gdyż ta technologia została całkowicie wyparta z rynku przez cieńsze telewizory. Od kilku lat w sklepach nie dostaniemy już także telewizorów plazmowych od których tak naprawdę zaczął się proces płaskich i cienkich telewizorów. Technologia plazmowa mimo że bardzo wiernie odwzorowywała kolory czym zyskała sobie wielu zwolenników, to pobierała bardzo dużą ilość prądu, nie pozwalała się rozwijać, ani odchudzić. Przez te czynniki przegrała ona rywalizację z telewizorami LCD i od dwóch lat nowe plazmy nie są już produkowane. Nadal jednak możemy znaleźć na aukcjach internetowych nowe fabrycznie telewizory tego typu, które po prostu przeleżały w magazynie. Rynek zdominowały telewizory LCD oraz ich nowsze wersje nazywanymi telewizorami LED. Od paru lat istnieją także telewizory typu OLED, które jednak są telewizorami przyszłości. Ich jakość i możliwości znacznie przewyższają telewizory LCD, ale na ten moment ich cena nie pozwala jeszcze na posiadanie ich w domach przeciętnego użytkownika. Telewizory te oferują rozdzielczości 4K, czyli cztery razy większą niż rozdzielczość w telewizorach z full hd. Każdy telewizor LCD, LED czy OLED posiada gniazda rozszerzeń HDMI, dzięki czemu możemy znacznie zwiększyć możliwości tego sprzętu. Do takich telewizorów możemy podpiąć np. odtwarzacz Blu-Ray, sprzęt audio, konsolę do gier czy laptopa. Telewizory te pozwalają także na zamocowanie ich na ścianie. Pozwalają na to specjalne uchwyty do telewizorów. Uchwyty do TV są dopasowane do niemal każdego typu telewizora dzięki międzynarodowemu standardowi takiemu samemu jak choćby w przypadku torby foto.

Uchwyty znajdziemy w niemalże każdym sklepie z RTV i AGD. W takich sklepach możemy także kupić torby fotograficzne i torby foto, dzięki czemu będziemy mogli porobić zdjęcia w plenerze, a później podłączyć aparat do telewizora i na nim obejrzeć rezultat naszego fotografowania.