You are currently viewing Jaki kosz umieścić w pokoju dziecka?

Jaki kosz umieścić w pokoju dziecka?

 

Pokój dziecięcy bez wątpienia musi być wyjątkowy. Nie ma w nim miejsca na nudę i na zwyczajne dodatki. Wszystko musi mieć swój własny, niepowtarzalny charakter. Dzieci bowiem nie lubią spokojnych i przewidywalnych wnętrz. Zależy im na tym, by wnętrze było wesołe i zaskakujące.

Kosz jak z bajki

Kosze na śmieci dla dzieciOczywiście w każdym pokoju dziecięcym musi być kosz na śmieci. Dzieci bowiem bawią się wycinankami, klejem, brokatem. Później trzeba to wszystko posprzątać. Jednak jak wiadomo, nie każde dziecko jest skłonne sprzątać po swych zabawach. Kosz jednak może stanowić dla niego swoistą zachęcę. Jak? Przede wszystkim nie kupujmy zwyczajnego kosza, jaki umieścilibyśmy np. w biurze. Postawmy na coś bardziej „dziecięcego”. Świetnym pomysłem będą kosze na śmieci dla dzieci w kształcie jakiejś postaci z bajki, lub też zwierzątka. Mnóstwo takich mamy na rynku i wciąż pojawiają się nowe, coraz bardziej unikatowe. Jednak jak taki kosz może zachęcić dziecko do sprzątania? O ile bardziej chce nam się gotować, gdy mamy fikuśne garnki i przyrządy. Tak samo fantazyjny kosz działa na dziecko. Mimo, że sprzątanie będzie wiązało się z wysiłkiem, o wiele milej będzie dziecku wrzucać śmieci do kosza w kształcie kota lub księżniczki. Z pewnością będzie to dla niego ogromną frajdą. Możemy również sami uczyć dziecko w ten sposób sprzątania, zwracając uwagę na nietypowy kosz. Ponadto z pewnością będzie to również bardzo fajny i niepowtarzalny dodatek w pokoju malucha. Na pewno zapraszani przez niego koledzy i koleżanki, będą zwracać na niego uwagę.

Mały kosz w pokoju dziecka, może odegrać naprawdę olbrzymią rolę. Może być nie tylko świetnym dodatkiem we wnętrzu, ale i silną motywacją do tego, by ładnie wysprzątać pokój. Należy pamiętać, że dziecko jest tylko dzieckiem i wszelkie tego typu gadżety, mogą pomóc mu wyrobić w sobie pożyteczne nawyki.