You are currently viewing Jaką igłę gramofonową wybrać?

Jaką igłę gramofonową wybrać?

Bardzo dawna lubię słuchać muzyki z gramofonu przede wszystkim dlatego, że jest to zupełnie inny rodzaj brzmienia niż znany ze standardowych płyt CD. Szczególnie zachwyca mnie ten szum, który słychać podczas odtwarzania płyty winylowej oraz niezwykle podoba mi się gramofon jako element dekoracyjny w moim domu.

Nowa igła do starego gramofonu

igła gramofonowa marki Audio-TechnicaMuzykę z gramofonu puszczam dość często – mniej więcej trzy razy w tygodniu – więc w pewnym momencie zauważyłam, że igła, którą posiadam, dość mocno się zużyła, przez co sprzęt coraz gorzej chodził. Niestety nie jestem ekspertem i nie wiedziałam, co można z tym zrobić, dlatego udałam się do swojego przyjaciela, który zajmuje się sprawami technicznymi oraz naprawia różnego typu urządzenia. Gdy zobaczył mój gramofon od razu podpowiedział, że najlepsza będzie igła gramofonowa marki Audio-Technica, która idealnie będzie pasowała do mojego urządzenia. Koszt zamówienia takiej igły oraz jej montażu był bardzo niski co – swoją drogą – bardzo mnie ucieszyło, gdyż ostatnio miałam sporo innych wydatków. Nowa igła jest rewelacyjna i nie zauważyłam, aby czymkolwiek różnił się dźwięk oraz działanie urządzenia, dlatego wszystkim serdecznie polecam wybór tej marki. Mój przyjaciel powiedział mi również, że zawsze trzeba dokładnie sprawdzać jaki jest stan igły, ponieważ jeśli to zaniedbamy, możemy zepsuć urządzenie i wówczas naprawa będzie dużo droższa. Dodatkowo, poinstruował mnie jak samodzielnie to zrobić, dzięki czemu już nie będę musiała korzystać z niczyjej pomocy.

Gramofony są urządzeniami, które odpowiednio konserwowane mogą nam służyć przez wiele lat (wszak swój dziedziczyłam po swoim tacie, więc to mówi samo za siebie). Jednak żeby nie uszkodzić ramienia, co jakiś czas należy sprawdzać stan techniczny igły, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z popsuciem się gramofonu.