You are currently viewing Jak zamienić kwadraciak?

Jak zamienić kwadraciak?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy dom musi być nudny, banalny, czy nie można zrobić czegoś ciekawszego. Oczywiście nie jest tak, że raz postawiony dom zawsze pozostanie w niezmienionym stanie, a co najwyżej zmienią się kolory, ozdoby dachowe, czy inne rzeczy.

Rynny Wrocław – idealne do Twojego domu

Wiele zależy od naszej pomysłowości. Weźmy pod lupę kwadraciki, czyli domy z lat 70, czy nawet 60. Wtedy budowano wszystko na jedno kopyto. Wciąż polski krajobraz kojarzymy z takimi budowlami. Często z niskim dachem.

rynny WrocławTo nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale jak się okazuje taki kwadraciak można zamienić w cudo architektoniczne. Wystarczy trochę poszukać inspiracji i wynająć dobrego architekta, żeby stworzył dla nas plan przebudowy. Jeśli nie wiemy, o co chodzi wystarczy, że wpiszmy odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Nie chodzi o to, aby dobudować ganek, zmienić balustrady, czy kolory elewacji. Chodzi o coś bardziej zaawansowanego industrialnego. Tak naprawdę wystarczy popatrzeć na zdjęcia nowoczesnych domów. Wysunięta góra, a pod nią rynny Wrocław. Zamiast dachu prosa blacha. Okna za parawanami. Taki dom może być naprawdę efektowny. Jeśli posiadamy taki ogromny dom w środku miasta, a może nie tyle w środku, co w atrakcyjnej części. Wystarczy, że go rozbudujemy, zmienimy kwadrat w coś nowoczesnego i mamy gotowe biuro. Pomysłów jest naprawdę dużo, ale często my sami się ograniczamy. Chcemy coś zmienić, ale nie za bardzo wiemy jak. Nawet, jeśli takie nowoczesne rozwiązanie nam się podoba to stwierdzamy, że otoczenie togo nieprzyjemnie. Oczywiście, jeśli taki dom otoczony jest drewnianym płotkiem to nie będzie to super wyglądać. Trzeba od raz zmienić całe ogrodzenie na bardziej nowoczesne. Ale naprawdę warto. Nie musimy mieszkać w starym kwadracie, możemy mieszkać w nowoczesnym budynku. Zresztą, jeśli zobaczymy wyniki konkursu na najlepsze budowle, szybko okaże się, ze takich domów nie brakuje, a w zasadzie jest ich coraz więcej. Szukajmy, sprawdzajmy, zmieniajmy, bo naprawdę warto wprowadzać zmiany wszędzie, gdy tylko możemy to zrobić.