You are currently viewing Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Muszą być solidne oraz bezpieczne. Na pewno najlepiej będzie wybrać antywłamaniowe. Jednak wybierając drzwi zewnętrzne będziemy mieć znacznie większy wybór. Oczywiście kolor drzwi oraz ich wygląd powinien pasować do całości domu. Jednak nie może być to jedyny argument, który będzie przemawiał za zakupem danych drzwi.

drzwi zewnętrzneIstnieją różne normy oraz rodzaje drzwi zewnętrznych. Pierwszym z nich są drzwi standardowe. Jeśli chodzi o odporność na złodziei to stanowią one ochronę jedynie przed włamywaczami, którzy posługują się tylko i wyłącznie siłą fizyczną. Drugim rodzajem są drzwi o podwyższonej wytrzymałości. W tym przypadku drzwi będą stanowiły ochronę przed włamywaczami, którzy używają siły fizycznej oraz jakiś prostych narzędzi. Kolejne to drzwi antywłamaniowe. W tym przypadku drzwi stanowią ochronę przed włamywaczami, którzy są wyposażeni w łom oraz inne proste narzędzia.
Drzwi będą stanowiły jakąś ochronę. Istnieją jeszcze inne drzwi. Podwyższona klasa drzwi antywłamaniowych będzie stanowiła bareierę, która jest trudna do sforsowania nawet dla bardzo doświadczonych włamywaczy. Będą one stanowiły barierę przed włamywaczami którzy będą mieć wiertarki lub pilarki. Takie drzwi najlepiej kupić do domu jednorodzinnego. Jeśli chodzi o drzwi w mieszkaniu w bloku to tutaj stosuje się raczej takie zabezpieczenia jak zamykanie drzwi klatki schodowej, monitoring oraz domofon. Jeśli chodzi o drzwi to można tutaj zastosować drzwi o niższej klasie. Kupując drzwi antywłamaniowe trzeba sprawdzić czy mają one certyfikat.
Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zostały one poddane różnym badaniom oraz próbom. Certyfikowane drzwi antywłamaniowe muszą mieć tabliczkę znamionową, przynajmniej trzy zawiasy. Jednak to nie wszystko, drzwi te muszą być wyposażone w bolce antywłamaniowe pionowe góra dół oraz atestowany zamek. Zamków w drzwiach może być więcej.

Całkowicie innym rodzajem drzwi są drzwi przeciwpożarowe. Ich w domach jednorodzinnych nie stosuje się zbyt często, ale oczywiście jest to wskazane.