You are currently viewing Jak wybrać dobrą grę planszową?

Jak wybrać dobrą grę planszową?

Gry planszowe przeżywają swoiste odrodzenie. W ciągu ostatnich lat sprzedaż tego typu gier ciągle rośnie. Firmy starają się jak mogą, wymyślając coraz bardziej skomplikowane produkty.

Dobra gra planszowa – jak ją wybrać?

gry planszoweNie ciężko się pogubić wśród tak wielu produktów. Jak wybrać dobrą grę, która będzie nas cieszyć przez długi czas? Wybór produktów w sklepach jest spory. Możemy kupić tradycyjne łamigłówki-sklep, nowoczesne gry karciane, a także klasyki z dzieciństwa. Zanim odwiedzimy sklep z grami planszowymi warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Podstawowym z nich powinno być kiedy i z kim będę grał? Okazji do grania jest wiele, jeśli zamierzamy spędzać rodzinne wieczory przy grach najlepiej wybrać coś odpowiednie również dla dzieci. Gra taka nie powinna być skomplikowana, a zasady muszą być łatwe do przekazania. Jeśli jednak zamierzamy organizować imprezy z grami dla znajomych, wybór powinien paść na te przeznaczone tylko dla starszych graczy. Tutaj fabuła powinna być bardziej wciągająca i zmuszająca przede wszystkim do interakcji między uczestnikami. Kolejnym pytaniem na które musimy sobie odpowiedzieć to ile graczy będę miał do dyspozycji? Gry zazwyczaj krojone są na miarę i nie da się ich modyfikować do większej lub mniejszej ilości graczy. W większości wypadków rozgrywka wtedy traci sens. Staje się nudna lub zbyt przewidywalna. Jeszcze jednym pytaniem, które należy sobie postawić jest ile jesteśmy w stanie wydać? Gry są bardzo zróżnicowane cenowo. Gry karciane możemy już znaleźć od 20 zł, a bardziej skomplikowane gry planszowe mogą kosztować nawet 300 zł. Jak widać przepaść cenowa jest duża dlatego określając nasze priorytety jesteśmy w stanie odpowiednio wybrać grę i dostosować budżet. Sprawdźcie ceny w wielu miejscach, ceny mogą się różnić.

Przed ostatecznym wyborem koniecznie przeczytaj opinie na forach. Nie wszystko co w opisie brzmi ciekawie, jest takie w praktyce.