You are currently viewing Jak wybrać akcesoria dla malucha

Jak wybrać akcesoria dla malucha

Poszukiwanie różnych akcesoriów dla malucha to może być prawdziwa frajda. Jednak nie trzeba patrzeć na to tylko pod takim kątem, powiedzmy estetycznym. Ważne są też kwestie bezpieczeństwa, wygody, funkcjonalności. To dotyczy różnych akcesoriów dla dzieci, ale także zabawek.

Tradycyjny wózek dla lalek czy inne tego typu zabawki to tylko jedna z możliwości. Obecnie na rynku dostępne są przeróżne artykuły, śmieszne, edukacyjne, kolorowe itd. Rodzice mają taki wybór, że łatwo o zawrót głowy. Nie warto jednak wydawać mnóstwa pieniędzy na niepotrzebne zabawki. Właśnie jeśli chodzi o taki wózek, to warto postawić na model, który będzie służył do zabawy przez długi czas. Może to być więc wózek regulowany, z różnymi dodatkami, akcesoriami – dzięki temu dziewczynka tak szybko się nie znudzi ta zabawką.
wózek dla lalkiPoza tym będzie ona mogła jej pomóc rozwijać sprawność manualna oraz psychoruchową. Wózek trzeba przecież pchać, to zabawa angażując mięśnie, Oczywiście taki model musi być dostosowany do wieku dziecka, nie może być więc zbyt ciężki, nieporęczny. Trzeba to brać pod uwagę, wybierając dla siebie odpowiedni model. Dobrze by było, by dziewczynka uczestniczyła w zakupie takiej zabawki. Modele tego typu przeznaczone są przeważnie dla dziewczynek powyżej trzeciego roku życia, więc mała księżniczka ma już swoje upodobania w zakresie wyglądu wózka, jego estetyki, koloru. Nie każda musi preferować słodki róż, choć oczywiście modele w tym nieśmiertelnym kolorze są najbardziej powszechne.
Mamy też do wyboru wózki bardzo wiernie naśladujące takie dorosłe wózki – to takie miniaturki, z równymi funkcjami. Dlatego dziewczynka tym bardziej z takiego wózka może się ucieszyć, gdyż jest to wspaniała zabawka. Ważne jest, by wózek był odporny na działanie różnych czynników atmosferycznych, gdyż trzeba będzie go wynosić na dwór.

Dziewczynka może chcieć go zabierać na spacery, by czuć się jak mama z dzieckiem. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych w takich rolach, właśnie z tego względu dziewczynkom kupuje się wózek, bo dla nich to frajda.