You are currently viewing Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Kilka tygodni temu brałam udział w wypadku komunikacyjnym. Od razu złożyłam wniosek o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, ale odpowiedź z ubezpieczalni była odmowna. Zdziwiłam się, bo przecież nie byłam sprawcą wypadku. A poza tym w wyniki wypadku złamałam nogę w kilku miejscach, stałam się niezdolna do pracy i musiałam przejść kosztowną rehabilitację.

Uzyskałam odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym

odszkodowanie za wypadek komunikacyjnyUdałam się z tym, do mojej zaprzyjaźnionej prawniczki. Okazało się, że źle się do tego wszystkiego zabrałam. Aby uzyskać odszkodowanie za wypadek komunikacyjny należy wysłać do ubezpieczalni nie tylko wniosek o odszkodowanie, ale także szereg innych dokumentów. Moja dokumentacja była niekompletna, dlatego otrzymałam odmowę wypłaty odszkodowania. Do wniosku o odszkodowanie należy dołączyć zaświadczenia lekarskie dokładnie opisujące wyrządzone szkody w wypadku. Warto przy tym pamiętać, że niektóre ubezpieczalnie chcą takich zaświadczeń na własnym, firmowym druku. Kolejnym ważnym dokumentem jest zaświadczenie z pracy o tym, że w związku z wypadkiem nie byłam w stanie wykonywać przez dany okres obowiązków służbowych. Dodatkowo należy dołączyć zaświadczenie z policji, że nie byłam sprawcą wypadku. Dzięki takiemu zaświadczeniu można uzyskać wyższą kwotę odszkodowania. Przydały się także rachunki za moją rehabilitację, której po wypadku musiałam się poddać.

Złożyłam do ubezpieczalni odwołanie i tym razem już bez problemu uzyskałam odszkodowanie za wypadek komunikacyjny. Ku mojemu zaskoczeniu była to dość wysoka kwota pieniężna, która w pełni mnie satysfakcjonowała. Byłam bardzo zadowolona, tym bardziej, że wniosek można było szybko złożyć w formie elektronicznej, a decyzja przyszła już po kilku dniach. Jednocześnie pieniądze wpłynęły na moje konto.