You are currently viewing Jak ukryć niedoskonałości naszej łazienki?

Jak ukryć niedoskonałości naszej łazienki?

Gdy nie mamy do dyspozycji dużej powierzchni mieszkalnej i małe fundusze, staramy się ukryć lub zasłonić kuchenkę też płaszcze wiszące w przedpokoju. W takich sytuacjach podzielenie przestrzeni jest niezbędne.

Blaty łazienkowe to dobre rozwiązanie!

Pół biedy jeżeli do dyspozycji mamy duży metraż, możemy bez przeszkód podzielić przestrzeń mieszkania na funkcjonalne części, bez konieczności stawiania ścianek działowych. Wydzielone powierzchnie możemy zaakcentować meblami, kolorami czy oświetleniem. Doskonałym sposobem na to jest zastosowanie drzwi podwieszanych, które pozwalają szybko powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, jak również z łatwością wyznaczają poszczególne strefy w naszym mieszkaniu. Drzwi podwieszane są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, które pozwala w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment pomieszczenia. W ten sposób możemy oddzielić kuchnię i jadalnię od salonu oraz części sypialnej. Sprawdzi się to w sytuacji gdy nasz małe mieszkanie odwiedzą niespodziewani goście i drzwi pozwolą nam zasłonić przestrzeń użytkową kuchni czy też jadalni. Jeżeli problemem oprócz małego metrażu są niedostateczne finanse, zamiast wymiany można odrestaurować meble w mieszkaniu. W jaki sposób można pozbyć się olejnej farby z drewnianych drzwi? Blaty łazienkowe też nie są wolne od tego problemu.

blaty łazienkoweCzy jest to w ogóle możliwe? Zastanawiają się nad tym właściciele mieszkań w kamienicach, czy w starych domach, gdzie niestety poprzedni właściciele piękne, drewniane drzwi, nierzadko dębowe pomalowali farbą olejną. Zwykle takich warstw jest kilka, wierzchnie usuwa się przy pomocy opalarki. Pod spodem jest dziwna substancja która strasznie się lepi i ma zapach nieco podobny do żywicy. Jest to zwykle pokos lub wosk, który zabezpiecza drewno przed pasożytami i niekorzystnymi warunkami. Potraktowanie takiej powierzchni szlifierką taśmową z papierem gruboziarnistym sprawia, że zakleja się taśma i przestała zbierać tłustą warstwę. Pytanie jest następujące; co można zastosować do dalszego oczyszczania takiej powierzchni?

Środki chemiczne usuwające stare powłoki są dość drogie, poza tym mają bardzo silny zapach a w przypadku pokostu mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Najlepszym rozwiązaniem będzie wycyklinowanie powierzchni za pomocą druciaka i szlifierki kątowej. A w najgorszym wypadku, zawsze można zadzwonić po profesjonalistów z Warszawy.