You are currently viewing Jak przechowywać przyprawy?

Jak przechowywać przyprawy?

Przyprawy to tak naprawdę kropka nad „i”, podczas przygotowywania każdej potrawy. W gruncie rzeczy trudno sobie wyobrazić, abyśmy mieli obecnie takich przypraw nie wykorzystywać w naszej kuchni. Jednak nie zawsze wiemy, jak w odpowiedni sposób je przechowywać, aby zachowywały one swoją jakość, ale również i prezentowały się elegancko na kuchennej półce.

Słoiczki do przechowywania przypraw

słoiczki na przyprawyJest oczywiście wiele możliwości, jeśli chodzi o przechowywanie przypraw. Najważniejsze jest jednak to aby przechowywać je w taki sposób, by nie dostawała się do nich wilgoć. Jak zatem należy to robić? Kupując przyprawy w standardowym opakowaniu, czyli w papierowej torebce, nie jesteśmy w stanie ich przed tym uchronić. Można oczywiście torebkę czymś spiąć, jednak mimo wszystko takie zabezpieczenie nie spełnia do końca swojego zadania. Dobrze jest zatem zdecydować się na to, aby zakupić słoiczki na przyprawy. Takie słoiczki są stosunkowo małe, jednak jest w stanie zmieścić się w nich mimo wszystko spora ilość przypraw. Poza tym ładnie prezentują się one w kuchni. Można schować je zarówno w szafce, jak i ustawić na blacie. Wiele osób kupuje sobie do takich słoiczków również specjalne półeczki wiszące, montowane na ścianie i właśnie na nich je układa. W słoiczku przyprawa jednak przede wszystkim jest szczelnie zamknięta. Oznacza to, że nie dostaje się do niej w żaden sposób wilgoć. Słoiczek można odpowiednio oznakować jakąś naklejką i w ten sposób zawsze wiedzieć, z jaką przyprawą mamy do czynienia.

W kuchni wszystko musi mieć swoje własne, odpowiednie miejsce. Podobnie jest z przyprawami. One także powinny być uporządkowane, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam z nich korzystać. Poza tym jeśli znajdują się one w słoiczkach, nie będzie dostawała się do nich wilgoć.