You are currently viewing Jak przebiega pranie tapicerki?

Jak przebiega pranie tapicerki?

Tapicerka, czy to samochodowa, czy to meblowa, wymaga regularnego czyszczenia, aby mogła ładnie wyglądać. Zabrudzenia, plamy po jedzeniu, napojach, brudnych łapach zwierząt – to codzienność, która sprawia, że tapicerki ciemnieją, pojawiają się na nich plamy, a do tego przechodzą nieprzyjemnymi zapachami.

Profesjonalne pranie tapicerek

pranie tapicerki WrocławW celu dbania o tapicerki, powinniśmy regularnie je odkurzać i prać środkami zalecanymi przez producenta. Należy jednak uważać, abyśmy nie przemoczyli materiału, ponieważ może to spowodować pojawienie się grzybów i pleśni. Domowe środki wystarczą na jakiś czas, jednak regularnie, raz na rok lub dwa, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się praniem tapicerek. Specjaliści zaczną od odkurzenia materiału – jest to podstawa przy takiej pracy. Do prania właściwego wykorzystuje się odkurzacze piorące, a środki do prania dobiera się indywidualnie, w zależności od rodzaju materiału, stopnia zabrudzenia oraz zaleceń producenta. Dzięki odkurzaczom, większość wilgoci zostanie usunięta z materiału już na podczas samego prania. Taki usługi jak pranie tapicerki Wrocław, czy raczej wrocławskie firmy, oferują w korzystnych cenach, a różnica w stanie „przed” i „po” jest ogromna. Materiał tapicerki będzie jaśniejszy, kolory żywsze, znikną też wszystkie plamy oraz nieprzyjemne zapachy. Tapicerka będzie po prostu pachnieć świeżością. Po praniu musimy dać materiałowi czas na wyschnięcie.

Na pranie tapicerek najlepiej jest wybrać ciepły, słoneczny dzień – możemy wówczas otworzyć drzwi auta albo okna w pomieszczeniu, aby tapicerki na siedzeniach czy meblach mogły szybko wyschnąć. W idealnych potrwa to jeden dzień, jeśli jednak na zewnątrz jest wilgotno, to konieczne będzie odczekanie około dwóch dni.