You are currently viewing Jak poradzić sobie bez własnego samochodu?

Jak poradzić sobie bez własnego samochodu?

Czy w dzisiejszych czasach można sobie poradzić bez własnego samochodu? Jak najbardziej, a przy tym jeszcze sporo się zaoszczędzi. Utrzymanie własnego auta to bardzo często koszty nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Oszczędzając taką sumę można sobie pozwolić na podróżowanie komunikacją miejską, taksówkami a nawet wynajętym samochodem.

Samochód osobowy można tanio wynająć

wynajem samochodów osobowych - łódźRezygnując świadomie z kosztów utrzymania własnego samochodu trzeba mieć świadomość, że życie będzie trochę mniej wygodne. Będzie za to o wiele tańsze. Dzisiaj po każdym mieście można przemieszczać się komunikacją miejską, co jest bardzo tanie i łatwe. Bilet na autobus kupuje się w aplikacji, więc wystarczy wsiąść i jechać. W większych miastach można skorzystać z wypożyczenia rowerów, elektrycznych hulajnóg czy skuterów. Do wynajęcia tych pojazdów nie potrzebne jest prawo jazdy. Dla tych, którzy takie uprawnienia posiadają dostępny jest też wynajem samochodów osobowych – Łódź jest świetnym przykładem tego, że ludzie z takiej oferty chętnie korzystają. Każdy kierowca, który zrezygnował z własnego samochodu, może skorzystać z oferty tanich wypożyczalni. Jeśli trzeba pojechać gdzieś dalej albo chce się pojechać autem na wakacje to można wynająć samochód już od osiemdziesięciu złotych za dobę. Przy dłuższym najmie ceny można negocjować. W wypożyczalniach każdy znajdzie jakiś samochód dla siebie, bo oferta jest dopasowana również do wymagających klientów.

Dzisiaj bardzo często nawet ludzie bogaci rezygnują z własnego auta. Wszystko przez rosnące ceny serwisowania a przede wszystkim ubezpieczeń. Po co płacić za samochód, kiedy można podróżować komunikacją miejską. A jeśli trzeba pojechać gdzieś dalej to wystarczy odwiedzić jedną z tanich miejskich wypożyczalni samochodów.