You are currently viewing Jak poprawnie wykonać montaż okien?

Jak poprawnie wykonać montaż okien?

W skrócie mówiąc montaż okna to przykręcenie go do ściany, oczywiście za pomocą odpowiednich łączników. Następnie jest jego uszczelnienie i to wszystko. Serwis okien gdy to robi t wydaje się bardzo skomplikowane. Jednak jest to łatwiejsze niż renowacja okien.

Czy poprawne zamontowanie okien jest trudne?

oknoMontaż trzeba dopasować do okien montowanych w zależności czy są to okna plastikowe czy drewniane oraz trzeba sprawdzić jaką konstrukcję mają mury. Okna montuje się też w zależności od grubości ściany. Ważne jest aby odpowiednio zamontować okno po to aby mieć jak najmniejsze. Również przy doborze mocowań bierze się pod uwagę grubość muru. Odległość mocowań zależna jest od rodzaju ramy okna. Oczywiście po zamontowaniu okna trzeba również zaizolować okno, po to aby nie tracić ciepła. Izolacja powinna zabezpieczać przed utrata ciepła, a jednocześnie powinna być elastyczna. Dobrze jest użyć pianki niskoprężnej. Jak widać naprawa okien nie jest czymś skomplikowanym więc możemy sami sobie je zamontować w domu. Aby powietrze w domu było świeże powinniśmy zadbać o montaż nawiewników. To są takie sprytne urządzenia, które zamieniają stare powietrze na świeże powietrze. Są zazwyczaj automatyczne i same regulują odpowiednią ilość powietrza zależną od norm. Dzięki temu powietrze jest świeże i samopoczucie domowników również jest doskonale. Ważna jest regulacja okien i dobry montaż ponieważ nawet najlepsze okna źle zamontowane nie spełnia swojej funkcji. Najważniejsza jest jednak konserwacja okien. Dobrze zakonserwowane okna wytrzymają nam nawet całe nasze życie.

Ponieważ okna są ważne z tego względu aby nie przepuszczały powietrza. Każde przerwanie ciągłości ściany naraża na utratę ciepła, ważne aby okno temu zapobiegło. Jednak pamiętajmy dobrze zakonserwowane okno oszczędza nam nerwów i niepotrzebna jest naprawa okien