You are currently viewing Endoskop do użytku medycznego

Endoskop do użytku medycznego

 

Sprzęt od Olympusa zawsze był obecny w ośrodkach medycznych. Optometryści i okuliści korzystają z wyposażenia diagnostycznego, którego soczewki pochodzą właśnie od Olympusa, podobnie jak wielu innych specjalistów. Najbardziej rozpowszechnionym i najczęściej wykorzystywanym rodzajem sprzętu jest endoskop.

Najnowocześniejsze endoskopy do zastosowań medycznych

marka olympus - endoskopyEndoskop, lub kamera inspekcyjna, jak nazywają ją niektórzy, służy do ogromnej ilości zastosowań, nie tylko medycznych. Załogi techniczne wykorzystują je do inspekcji instalacji kanalizacyjnych czy elektrycznych, archeolodzy używają ich do sprawdzania stanu pomieszczeń które mają być odkryte, a w medycynie służą do diagnostyki, głównie gastroskopii. Najlepsze endoskopy medyczne produkuje marka Olympus – endoskopy pochodzące od Olympusa mają zaskakującą jakość obrazu, oraz są doskonale dostosowane do zadań jakie mają wykonywać. Przewód kamery jest okryty okładziną z tworzywa sztucznego, które jest łatwe do sterylizacji i czyszczenia, całkowicie antyalergiczne, i bezpieczne do wykorzystania w warunkach medycznych. Dzięki temu przewód nie może podrażnić pacjenta w żaden sposób podczas wykonywania badań. Obraz z kamery, mimo jej niewielkich rozmiarów, jest zdecydowanie bardzo dokładny, dorównując jakością i rozdzielczością najbardziej profesjonalnym aparatom fotograficznym i narzędziom obserwacyjnym.

Co jakiś czas można również usprawnić ich działanie poprzez wymianę oprogramowania na nowsze, umożliwiające oczyszczanie obrazu z zakłóceń w ciągłym trybie lub też zastosować najnowocześniejsze obiektywy w celu ulepszenia urządzenia które ma już kilka lat pracy za sobą. Endoskopy te są jednak bardzo trwałe, i rzadko ulegają jakimkolwiek awariom, zwłaszcza jeśli są używane ostrożnie.