You are currently viewing Efektywna pompa ciepła to dobre ogrzewanie

Efektywna pompa ciepła to dobre ogrzewanie

Od wielu miesięcy rozglądam się za nowym mieszkaniem. Szukam dużego, przestronnego lokum w którym mógłbym na długie lata osiedlić się razem z moja rodziną. Nie chce tam już nic zmieniać i robić zbyt wielu remontów. Wolę wydać więcej i mieć spokój niż później brać urlop aby naprawiać braki. Dlatego też poświęcam dużo czasu na poszukiwania.

Czy pompa ciepła jest wydajna?

Powietrzne pompy ciepłaJeżeli wiem, że mój wybór będzie ze mną przez najbliższe kilkadziesiąt lat, to nie żal mi czasu, żeby się upewnić, że jest odpowiedni. Ciężko jest jednak znaleźć coś co na dłużnej przykułoby uwagę. Stare kamienice są bardzo fajne, jednak odrzucają mnie stare metody ogrzewania. Są bardzo drogie w utrzymaniu, a poza tym strasznie zanieczyszczają środowisko. Poza tym mam świadomość, że za kilka lat cena węgla i gazu będzie o wiele wyższa niż teraz, więc nie chce w to inwestować. Nie kręcą mnie również codzienne wizyty w piwnicy w celu rozpalenia takiego ustrojstwa. Myślałem również o domku jednorodzinnym poza miastem, jednak ta opcja też ma wiele wad. Po pierwsze musiałbym codziennie dojeżdżać codziennie wiele kilometrów do pracy, co nie jest komfortowe. Lubie sobie sługo pospać więc każda minuta się dla mnie liczy. Poza tym do ogrzania takiego domu potrzebna była by dobra pompa ciepła powietrze-woda. Najlepiej gruntowa, a wiadome jest, że są niesamowicie drogie, a tylko taka była by w stanie ogrzać takie mieszkanie. Pompa ciepła powietrze woda może nie dać sobie rady z dużym metrażem. Szczególnie boje się o zimę gdzie tej energii cieplnej w powietrzu jest naprawdę bardzo mało. Jaka pompa ciepła czerpiąca energie z powietrza poradzi sobie w dwudziestostopniowym mrozie? Na szczęście pojawiła się okazja, która praktycznie spadła mi z nieba. Kiedy siedziałem z żoną przy stoliku w kawiarni to na naszym stoliku wylądowała ulotka.

Opisywała ona nowoczesny blok mieszkalny blisko centrum miasta. Dodatkowym atutem było to, że powietrzna pompa ciepła w tym budynku zostanie dofinansowanie od miasta. Od razu wykręciłem numer do biura nieruchomości i umówiłem się na rozmowę z przedstawicielem. Okazało się, że zadzwoniłem w samą porę bo już ponad połowa mieszkań była zarezerwowana i niedługo nie byłoby z czego wybierać.