You are currently viewing Dofinansowanie do żłobka dla młodych rodziców

Dofinansowanie do żłobka dla młodych rodziców

Pracuję od wielu lat w Urzędzie Miasta w wydziale oświaty. Bardzo lubię swoją pracę, daje mi wiele satysfakcji. W ostatnich dniach poproszono mnie żebym zastąpiła na kilka dni koleżankę w innym wydziale. Oczywiście chętnie się zgodziła. Później jednak pomyślałam czy dam sobie radę z nowymi obowiązkami, zadaniami w zupełnie innym zakresie niż moje dotychczasowe.

Moje doświadczenia w wydziale z poradami

porady dotyczące dofinansowania do żłobka szczecinIdąc pierwszy dzień na zastępstwo do innego wydziału byłam trochę zdenerwowana. Miałam pracować w dziale porad. Były to porady dotyczące dofinansowania do żłobka szczecin Był to dla mnie zupełnie nowy temat. Musiałam szybko zapoznać się z przepisami, dokument, które dotyczą tego dofinansowania. Okazało się, że miałam pomagać rodzicom w wypełnianiu, składaniu wniosków dotyczących świadczenia żłobkowego. Świadczenie to przysługuje rodzicom, którzy wychowują dzieci do lat trzech i chcą je zapisać do żłobka, do klubu dziecięcego lub skorzystać z dziennego opiekuna. Miałam też udzielać porad kiedy, gdzie składać takie wnioski, komu one przysługują. Wnioski można składać elektronicznie za pomocą  specjalnych platform oraz bankowości elektronicznej. Dzięki temu dofinansowaniu rodzice mogą płacić mniej za żłobek i klub dziecięcy. Dla wielu z nich to ogromna pomoc. Będąc na zastępstwie pomogłam wielu rodzicom w wypełnieniu i przesłaniu wniosku o dofinansowanie. Nie wiedziałam, że to taka ważna kwestia. Dzięki tej pomocy wiele mam mogło wrócić do pracy zawodowej.

Dzięki tym kilku dniom pracy na zastępstwie mogłam pomóc wielu rodzinom, młodym rodzicom. To dla mnie było bardzo fajne, dobre doświadczenie. Czułam się potrzebna, wiele też się nauczyłam. Dowiedziałam się z jakimi problemami borykają się rodzice. Teraz mogę udzielać porad.