You are currently viewing Dlaczego warto zdecydować się na basen naziemny?

Dlaczego warto zdecydować się na basen naziemny?

 

Całoroczny basen w ogrodzie jest marzeniem wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Jednak te wykonane z betonu lub prefabrykatów są drogie co skutecznie może odwieść nas od tego pomysłu. Ciekawą alternatywą są baseny naziemne. Jakie są główne zalety takiego rozwiązania?

Ekonomiczny basen w ogrodzie

naziemne baseny ogrodowe całoroczneGłówną zaletą basenów naziemnych jest to, że ich montaż jest łatwy oraz szybki. Przed ich postawieniem na działce nie trzeba wykonywać specjalnych prac ziemnych lub skomplikowanej instalacji. Naziemne baseny ogrodowe całoroczne są produkowane w wielu rozmiarach dzięki czemu można je postawić nawet na działce o niedużej powierzchni. W prosty sposób się je demontuje przez co zawsze można szybko taki basen przestawić w inne, bardziej pasujące nam miejsce. Jego konstrukcja jest lekka, ale równocześnie solidna. Głównie jego ściany wykonane są z fosforyzowanej blachy, którą podtrzymują sporniki z metalu lub PCV. Jest to czynnik, który wpływa na możliwość korzystania z niego przez wiele sezonów. Jeżeli chcemy wybrać bardziej naturalny surowiec to można zdecydować się na konstrukcję drewnianą. Przez wielu producentów baseny naziemne sprzedawane są jako gotowe zestawy posiadające między innymi filtry piaskowe, pompy, dysze i drabinki wejściowe. Dzięki temu nie trzeba martwić się o zakup dodatkowych akcesoriów, a po ich zamontowani i uruchomieniu można cieszyć się kąpielą. Jedynym elementem, w który warto zainwestować, żeby był on całoroczny to odpowiednie zadaszenie oraz przyrząd do ogrzewania wody.

Naziemna konstrukcja takiego basenu jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą lub nie mogą zrobić wykopu w ogrodzie. Producenci na Polskim rynku oferują szeroki wybór – można dopasować jego odpowiedni kształt oraz rozmiar zbiornika do własnych potrzeb. Idealnie dopasuje się do przestrzeni ogrodowej.