You are currently viewing Dlaczego warto używać baz pod makijaż oczu?

Dlaczego warto używać baz pod makijaż oczu?

Baza pod makijażu oczu powinna być pierwszym etapem w jego przygotowaniu. Pozwala ona na utrzymanie go w najlepszym stanie, jak najdłużej. Sprawdza się szczególnie w przypadku większych wyjść, na których tym bardziej zależy nam na trwałym i nieskazitelnym makijażu oczu przez długie godziny.

Dlaczego warto stosować bazy pod makijaż oczu?

baza pod cienie catriceBaza pod makijaż oczu jest jego niezbędnym elementem. Dzięki nałożeniu jej na powieki, cienie znacznie łatwiej się przyklejają, sprawiając, że kolory stają się znacznie intensywniejsze, a te błyszczące święcą się bardziej, dzięki temu makijaż oczu jest bardziej spektakularny. W ten sposób łatwiej jest cieniami operować, dowolnie je blendując. Bazy zapobiegają również zbieraniu się cieni w kącikach i ich osypywaniu, dzięki czemu tworzenie makijażu oczu staje się sprawniejszym procesem, a także wyrównują koloryt skóry powiek. W dodatku bazy przedłużają trwałość makijażu na powiece, dzięki czemu nie trzeba się co jakiś czas przeglądać w lusterku czy poprawiać makijażu podczas ważnych wyjść, gdy zależy nam, by makijaż pozostał w bardzo dobrym stanie na dłużej. Baza pod cienie Catrice jest produktem w dobrej cenie, które zapewniają wszystkie te cechy. Ma lekką, kremową, łatwo rozprowadzającą się formułę, dzięki czemu aplikacja jest łatwością. W dodatku marka Catrice jest cruelty-free, a ich bazy są w pełni wegańskie.

Przed wykonaniem makijażu oka warto najpierw zaaplikować odpowiednią bazę na powieki. Dzięki temu nie tylko proces ten będzie sprawniejszy, a kolory cieni bardziej intensywne, ale całość makijażu będzie zdecydowanie trwalsza. To z pewnością ważny etap tworzenia makijażu, ponieważ jest ogromna różnica pomiędzy makijażem oczu wykonanym bez bazy, a tym w którym na początkowym etapie baza została zastosowana.