You are currently viewing Deski do jazdy snowboardowej

Deski do jazdy snowboardowej

Snowboard powstał kilka dekad temu, jednak nadal jest chętnie wybierany sportem zimowym, co czyni go świetną alternatywą dla klasycznych nart. Jazda na desce często bywa ekstremalnie wykonywanym sportem. Można ją jednak ćwiczyć w bezpiecznym środowisku, jakim są snowparki. Można w nich ćwiczyć do woli niebezpieczne manewry bez ryzyka narażenia na niebezpieczeństwo w górach.

Odpowiednia deska do snowboardu

deska snowboardowaJeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna przygodę ze snowboardem, warto zawsze poradzić się osoby bardziej doświadczonej w tym temacie. Jest wiele różnych rodzajów desek i nie każda jest odpowiednia dla każdego stylu jazdy. Dla osoby początkującej najlepsza deska snowboardowa będzie taka, która znajduje się gdzieś pośrodku skali twardości. Ten parametr sztywności w wyborze desek nazywa się flex. Miękkie deski bardzo silnie pracują z całym ciałem i charakteryzują się tym, że wymagana jest wysoka kontrola nad nimi, więc każde delikatne przemieszczenie masy ciała i nacisku na nie, może powodować inny tor i kąt jazdy. Są dobrym wyborem jeśli zdecydujemy się na wizytę w snowparku. Kiedy zaczynamy naukę snowboardu, będziemy zapewne jeździć po stoku, więc średniej twardości deska powinna być odpowiednia. Kolejne, o czym trzeba pomyśleć przy wyborze odpowiedniej, to jej kształt. Deski posiadają różne kształty, które również odpowiadają różnym stylom jazdy po różnych podłożach. Najważniejsze jest, aby kształt deski i jej szerokość były dostosowane do rozmiaru stopy oraz wagi ciała. W ten sposób łatwiej będzie ją kontrolować na śliskiej powierzchni.

Sporty zimowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza popularne jest wyjeżdżanie za granicę, by popróbować swoich sił na innych górskich zimowiskach. Urlop w górach to świetny pomysł na próbowanie nowych sportów i przyjmowanie wyzwań. Jeśli jeszcze nie próbowałeś snowboardu, to może warto o tym pomyśleć.