You are currently viewing Codzienne stosowanie olejków konopnych

Codzienne stosowanie olejków konopnych

 

Przetwory z marihuany medycznej stały się w ostatnim czasie naprawdę bardzo popularne. Okazuje się, że konopie siewne, czyli rośliny, z których uzyskujemy medyczną marihuanę, posiadają w swoim składzie związki aktywne z grupy kannabidioli. Związki te określane są skrótem CBD i mają naprawdę szerokie zastosowanie, a ich regularne stosowanie daje wiele korzyści.

Który olejek konopny wybrać do codziennego stosowania?

olejek konopny 5Obecnie na rynku mamy dostęp do naprawdę wielu rodzajów olejków konopnych. Różnią się one przede wszystkim zawartością związków aktywnych. Zawartość ta pokazana jest za pomocą stężenia procentowego, dzięki czemu łatwo jest ocenić, które olejki zawierają więcej, a które mniej składników aktywnych. Do codziennego stosowania zalecany jest olejek konopny 5 procent. Stosuje się go w godzinach porannych, najlepiej po posiłku. Zaleca się dawkowanie dwóch do trzech kropli olejku pod język. Przed połknięciem preparatu dobrze jest go potrzymać przez kilkanaście sekund pod językiem, aby składniki lepiej się wchłaniały i zwiększyła się jego biodostępność. Warto również wiedzieć, komu zaleca się stosowanie olejku konopnego. Przede wszystkim polecany jest on osobom, które są narażone na przewlekły stres, zmagają się ze stanami wzmożonego napięcia nerwowego, a także z bólami migrenowymi, czy napięciowymi bólami głowy. Regularne stosowanie olejku przyczynia się również do poprawy naszego profilu lipidowego.

Olejek zwiększa bowiem poziom dobrego cholesterolu, a zmniejsza frakcję złego. Zapobiega więc miażdżycy naczyń krwionośnych i zawałowi. Jeśli chodzi o zakup olejku to możemy go otrzymać w aptece, stacjonarnym sklepie oferującym produkty konopne, a także w sklepach internetowych. Warto wiedzieć, że ta ostatnia opcja jest najbardziej ekonomiczna.