You are currently viewing Co wchodzi w skład galanterii metalowej?

Co wchodzi w skład galanterii metalowej?

Z galanterią metalową spotykamy się każdego dnia czy to w ubraniach czy też dodatkach takich jak torebki bądź portfele. W wielu przypadkach spełnia ona podwójną funkcję, którą jest użyteczność oraz dekoracyjność. Z pewnością bowiem torebki damskie wyglądałyby mniej ciekawie bez tych drobnych elementów.

Funkcje użytkowe galanterii metalowej

galanteria metalowaSama galanteria metalowa jest już nie tylko dodatkowym, ale wręcz niezbędnym elementem wielu produktów oraz akcesoriów. Metalowe karabińczyki oraz regulatory w paskach torebek służą bowiem nie tylko jako forma dekoracji. Bez nich otwieranie czy regulacja pasków oraz uchwytów byłaby niemożliwa. Sprawiają one zatem, że przedmioty z których korzystamy każdego dnia są znacznie prostsze w użyciu. Do galanterii metalowej zaliczyć możemy elementy takie jak regulatory, agrafki, blaszki dekoracyjne, ćwieki, karabińczyki, klamry, kółka, łańcuszki oraz wieszaczki, a także napy i nity. Materiał, z którego wykonane są te wszystkie elementy zapewnia im doskonałą wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i na substancje chemiczne czy działanie promieni słonecznych. Ze względu na swoje właściwości galanteria metalowa zastosowanie odnajduje głównie w przemyśle odzieżowym. Możemy się z nią spotkać jednak również w przypadku zakładów kaletniczych czy tapicerskich. Miejsce stosowania galanterii metalowej jest tak naprawdę ograniczone tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią. Możemy bowiem idealnie dopasować je do wielu produktów, zachowując najwyższą jakość oraz zgodność z najnowszymi trendami.

Galanteria metalowa wbrew pozorom nie służy jedynie do ozdabiania. Wiele elementów wpływa na jakość użytkowania danego produktu. Bez niektórych elementów ciężko bowiem wyobrazić sobie funkcjonowanie, szczególnie, kiedy zrozumiemy jak ważny jest dany element.