You are currently viewing Ciekawy punkt do zwiedzenia w Rosji

Ciekawy punkt do zwiedzenia w Rosji

Kiedy zdecydujemy się na wycieczkę do Rosji warto zaplanować bardziej szczegółowy plan naszego zwiedzania. Jedną z ciekawszych opcji, która powinna znaleźć się na naszej liście jest grupa wysp położona w Zatoce Oneskiej na Morzu Białym. Mowa tutaj o Wyspach Sołowieckich, które są naprawdę malowniczym miejscem do zwiedzenia.

Piękne wyspy w Rosji

Wyspy SołowieckieW Rosji jest wiele piękny miejsc, które warto zwiedzić podczas swojej podróży w tej rejony. Jedną z bardziej ciekawych opcji okazują się Wyspy Sołowieckie, w których skład wchodzi Wyspa Sołowiecka, Wyspa Anzerska oraz bardzo dużo małych wysepek otaczających te największe. Na tych wyspach mieszka niecały tysiąc osób i jest to miejsce idealne dla tych z nas, którzy uwielbiają mniej popularne regiony, w których można zauważyć życie i kulturę tubylców. Warto jest przejechać się tam na wycieczkę rowerową, ponieważ to wpisane na karty zabytków UNESCO miejsce może sprawić na nas ogromne wrażenie. Jest to również bardzo historyczne miejsce, które niekoniecznie może kojarzyć się z czymś dobrym, jednak jest warte poświęcenia mu kilku chwil. Na największej z nich w XV wieku założono klasztor prawosławny, który wkrótce urósł do rangi jednego z najważniejszych w Rosji. Warto też wspomnieć o innej nazwie tych wysp jaką są Sołówki. Pamiętajmy też, iż można się tam dostać głównie latem, ponieważ w trakcie innych pór roku często występują tam sztormy, mgły i inne zjawiska atmosferyczne utrudniające dotarcie na wyspy.

Jednym z ciekawszych miejsce w Rosji, które okryte jest niestety złą sławą są Sołówki. To bardzo malownicze miejsce, w którym możemy zachwycać się pięknymi budynkami sakralnymi, a także spokojnym życiem niewielkiej ilości mieszkańców. To naprawdę ciekawe miejsce do poznania na rosyjskiej ziemi.