You are currently viewing Busy i pociągi jako ciekawa alternatywa dla samolotów.

Busy i pociągi jako ciekawa alternatywa dla samolotów.

Podróż w dalekie strony wiąże się z odpowiednim zaplanowaniem wszystkich szczegółów. Musimy wybrać jedną z wielu dostępnych opcji przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Najbardziej zależy nam na połączeniu niskiej ceny, wygody oraz krótkiego czasu podróży jednakże takiego środka transportu, który by każdego zadowolił jeszcze nikt nie wynalazł.

Dzisiaj i busy i pociągi powoli zaczną się zbliżać co do komfortu do choćby samolotów

busy z belgii do polskiDo dyspozycji mamy jednak wiele możliwości podróżowania, dzięki czemu będziemy w stanie znaleźć satysfakcjonujący nas kompromis. Wybierając się do Anglii czy Holandii większość ludzi wybiera podróż samolotem, najczęściej tanimi liniami lotniczymi. Mało kto jednak bierze pod uwagę takie środki jak chociażby pociągi czy busy do Holandii z Olsztyna, Busy z Belgii do Polski, busy z Niemiec do Polski oraz busy z Polski do Niemiec. Podróż i busem pozwala znacznie ograniczyć koszty podróży, a komfort jazdy nimi z roku na rok się powiększa. Zarówno busy jak i pociągi są rozwiązaniami bardzo tanimi, dzięki czemu na miejsce dotrzemy za mniej więcej połowę ceny jaką wydalibyśmy na samolot. Podróż takimi naziemnymi środkami transportu wiąże się jednak ze znacznie większym czasem podróży i niestety jest to wada, której nie da się wyeliminować w autobusach, a w pociągach da się to zrobić częściowo, budując szyny pozwalające na zwiększoną prędkość pociągu no i naturalnie budować tabory kolejowe pozwalające na szybszą jazdę. Jeśli chodzi o komfort podróży to jest z tym zdecydowanie lepiej niż kilkanaście lat temu. W pociągu często mamy osobne przedziały w których możemy np. spać w czasie podróży, a także mamy do dyspozycji specjalny wagon w którym możemy kupić napoje i jedzenie. Minusem pociągów jest to, że w dalszych podróżach będziemy musieli przesiadać się z pociągu na pociąg co wymaga od nas dobrej organizacji podróży.

Pociągiem nie dojedziemy też w każde miejsce, gdyż jesteśmy ograniczeni torami. W przypadku busów możemy dojechać do znacznie większej ilości miejsc i zrobić to za pomocą jednego autokaru.