You are currently viewing Amunicja do strzelctwa precyzyjnego

Amunicja do strzelctwa precyzyjnego

 

Amunicja w jednym kalibrze różni się w zależności od producenta i wykonania. Nawet pociski o najwyższych osiągach i najlepszej charakterystyce mogą znacznie stracić na celności czy stabilności, jeśli wykonane są z nieszczególnie wysoką jakością. Najlepsza i najlepiej wykonana amunicja, natomiast, jest o wiele celniejsza i ma lepsze osiągi niż średnie pomiary.

Najbardziej polecana amunicja w kalibrze .223 Remington

najlepsza amunicja 223 remJakość amunicji dobrze oddaje jej cena. W przeciwieństwie do większości innych produktów, najlepsze pociski od renomowanych producentów są wyraźnie lepsze i mają znacznie wyższe osiągi niż amunicja tańsza, pochodząca od mniej polecanych firm produkujących amunicję. Szczególnie widoczne jest to w przypadku pocisków precyzyjnych do broni długiej. Najlepsza amunicja 223 Rem jest jedną z najcelniejszych rodzajów amunicji do polowań czy do strzelectwa precyzyjnego, i może bez problemu rywalizować z wielkokalibrowymi pociskami do karabinów wojskowych pod względem celności. Taka amunicja jest oczywiście droższa niż ogólnodostępne pociski, nadające się raczej do rekreacyjnego strzelania, aczkolwiek wzrost celności broni, mniejszy wpływ na mechanizm wewnętrzny, przekładający się na rzadszą konieczność konserwacji karabinu oraz ogólnie wyższy zasięg i prędkość wylotowa są widoczne już po pierwszym użyciu amunicji.

Rzadko zdarza się więc by strzelcy przestawiali się z powrotem na amunicję tanią po strzelaniu pociskami o wysokiej jakości, w szczególność jeśli uczestniczą oni w konkurencjach strzeleckich, na których liczy się precyzja i celność, a zapas amunicji może być znacznie mniejszy niż w przypadku strzelectwa rekreacyjnego. Najlepszą amunicję można dostać w dobrych sklepach dla strzelców, zazwyczaj w bardzo zróżnicowanych odmianach.