You are currently viewing Zmywarko wyparzarki akpturowe

Zmywarko wyparzarki akpturowe

Zmywanie naczyń nie należy do przyjemnych czynności, ale jest konieczne nie tylko w domu, ale tez w każdej restauracji, barze, czy kawiarni. Ręczne zmywanie zajmuje sporo czasu i niesie ryzyko strat, więc lepsze są specjalne zmywarki. 

Jak wyglądają zmywarki z wyparzarkami? 

zmywarko wyparzarka kapturowaNa rynku znajdziemy wiele dobrych firm produkujących zmywarki przeznaczone do użytku domowego, lub gastronomicznego. W domu, wystarczy zwykła zmywarka z dobrymi filtrami i sprawnym systemem myjąco – płuczącym, natomiast w gastronomii potrzebny jest profesjonalny sprzęt. W każdej restauracji sprawdzi się zmywarko wyparzarka kapturowa, która posiada podnoszoną do góry klapę. Dzięki takiemu systemowi otwierania, wkładanie i wyciąganie z niej naczyń jest bardzo proste. Posiada wewnątrz specjalny koszyk na talerze, kubki, szklanki, czy sztućce. Zmywarka jest sterowana komputerowo z pozycji panelu, który pozwala na dopasowanie cyklu mycia do indywidualnych potrzeb. Obudowa zmywarki jest wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Wewnątrz znajdują się podwójne ramiona myjąco – płuczące oraz cztery filtry powierzchniowe. Przed wlotem do pompy wodnej, znajduje się dopasowane sito, które ma za zadanie wyłapać wszelkie zanieczyszczenia mogące spowodować jego zatkanie. Choć pomimo tego trzeba pamiętać, że przed włożeniem naczyń do zmywarki trzeba je oczyścić ze stałych fragmentów jedzenia. Funkcja wyparzania jest szczególnie istotna w gastronomii, gdyż naczynia muszą być higienicznie czyste. 

Zmywarki z funkcją wyparzania są niezwykle skuteczne i pozwalają na pozbycie się z naczyń wszelkich zanieczyszczeń oraz bakterii. Cena takiego urządzenia zależy od modelu i marki, ponieważ na rynku znajdziemy ich bardzo dużo w różnych wersjach.